Артрит та остеоартроз — захворювання суглобів. Причини і профілактика

В мокру погоду суглоби все частіше нагадують про себе. Щоб не допустити загострення артриту та артрозу, саме час зайнятися профілактикою.

Поки суглоби нас не турбують, ми рідко про них згадуємо. Мало рухаємося, носимо незручне взуття, дратуємося через дрібниці, часто застуджуємося. Підсумок, на жаль, часто буває вельми плачевним.

Артрит лідер серед хвороб суглобів. Як вчасно помітити недобре?

Ревматоїдний артрит-суглоби

Ревматоїдний артрит-це запальне захворювання, яке вражає суглоби кистей, стоп, ліктів, колін і тазостегнової області. Перший ознака хрускіт і біль при русі. Є таке? Поспішіть до лікаря. Якщо захворювання запустити, суглоб може деформуватися і зруйнуватися.

До речі, жінки у віці 30-40 років страждають від подбной напасті в 5 разів частіше за чоловіків. Одна з причин недуги прихована вірусна інфекція, стрептококи і стафілококи. Дуже часто ревматоїдний артрит розвивається на тлі ГРЗ, ангіни, грипу і стресу. Ще один фактор ризику надлишкові кілограми. Варто перейти вагову рису, як кістково-м’язова система відгукується болючими відчуттями своєрідними сигналами: швидше схудну!

Є ще один частий недуга остеоартроз суглобів.

У чому його причина остеоартрозу?

В його основі дегенерація суглобового хряща, патологічні зміни м’яких тканин навколо суглоба. Як правило, вперше недуга заявляє про себе після 35 років. Суглобові хрящі до того часу вже старіють. Вони гірше відновлюються, стають менш пружними, втрачають багато доальция, вітаміну D і води, а разом з нею поживних речовин.

Особливо це властиво людям, чиє життя проходить в офісі, за комп’ютером, з-за образу життя, який не передбачає достатню рухову активність. І хоча всі розуміють, що малорухливий спосіб життя велика проблема, скажений виробничий ритм просто не залишає часу навіть на коротку розминку. Результат: статична поза за столом і послаблений кровообіг призводять до розвитку кисневого голодування суглобових тканин, порушення венозного кровообігу рук і ніг.

Що робити, щоб цього не допустити?

Для початку змініть раціон. У ньому повинні бути риб’ячий жир (натуральний вітамін D), молоко (для кісток кальцій), кефір, сир, сир, риба, капуста та яйця. Не зловживайте кавою (1-2 чашок в день достатньо). Менше їжте копченостей, відмовтеся від занадто солоних страв (з-за солі суглобові тканини старіють в прискореному режимі).

Більше ходіть пішки. Запишіться в басейн у воді навантаження на суглоби мінімальна, зате задіяні всі групи м’язів.

Не згинатися перед дисплеєм комп’ютера, щоб суглоби не отримували зайвого навантаження. Вставайте з-за робочого столу кожну годину на 5 хвилин і просто походіть. І звичайно, не забувайте відвідувати лікаря.

Залиште Вашу думку про статтю

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД СУХОГО МОЗОЛЯЧИ

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: