Безпека вдома для дітей

Коли маленька дитина починає ходити без сторонньої допомоги, він постійно вислизає з поля батьківської уваги. Це моменти, коли малюк піддається небезпеки. І чим старше він стає, тим частіше він знаходить небезпечні пригоди. Ми порадимо вам, яким способом перетворити ваш будинок в безпечне середовище» дитини, як виключити різні побутові травми. Пам’ятайте, що кухня це найнебезпечніше місце в будинку!

Доступні поверхні

Для початку слід заховати всі б’ються предмети: настільні дзеркала, вази тощо з доступних дитині поверхонь. Після їжі завжди ретельно прибирайте зі столу, ніколи не залишайте ножі і вилки! Якщо можливо, використовуйте небиткий посуд.

Електроприлади

В будинку категорично не можна залишати відкриту електропроводку. Розетки повинні закриватися спеціальними заглушками і завжди бути в справності. Для радіаторів опалення існують спеціальні панелі, які закривають доступ до гарячої частини радіатора. Так само треба убезпечити всі електронагрівальні прилади. Пам’ятаєте! Завжди стежте за включеним праскою, електрокаміном, комп’ютером і телевізором!

Кухня

Саме травмоопасное місце в будинку — це кухня. Саме тут відбувається концентрація небезпечних предметів. Не можна підпускати дитину до працюючої плиті, особливо, з розташованими на них чайником і каструлями. Весь посуд слід ставити на центр столу, а кути скатертини повинні завжди бути підвернені. Цікаві діти часто стягують скатертину і все, що знаходиться на столі, може впасти на нього. Не ставте посуд з гарячою їжею на край столу, підверніть кути скатертини, щоб дитина не могла дотягнутися до них і впустити на себе предмети. Якщо в кухні немає людей, що двері в неї повинна бути щільно закрита.

Ванна і туалет

Ванна кімната теж несе небезпеку. Стежте, щоб двері в ванну кімнату і туалет завжди були закриті, а замки зсередини були на недоступній дитині висоті. Всі туалетне приладдя, косметика і побутова хімія повинні бути надійно замкнені в шафках.

Аптечка і ліки

Дуже часто, через батьківську недбалість, відбуваються дитячі отруєння. Всі мікстури, таблетки і навіть ті ліки, які ви регулярно приймаєте, повинні бути надійно заховані або знаходиться поза полем зору цікавого дитини. Якщо ваша дитина все-таки «поласував» знайденими ліками, негайно звертайтеся до лікаря!

Кімнатні рослини

Отруїтися можна і кімнатними рослинами. Навіть самі нешкідливі, на перший погляд, можуть виявитися дуже отруйними. Привчіть дитину до того, що не можна чіпати рослини і особливо підносити до рота. Якщо у дитини з’явилася алергічна реакція (пухирі, розпухання, почервоніння) визначте, що за рослина стало цьому причиною і негайно викликайте лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: