Чи може іграшка впливати на виховання дитини?

М’яка іграшка дуже популярна серед дітей та їх батьків. Але як може вплинути улюблений плюшевий ведмедик вашої дочки на процес її виховання?

Виховання дитини – складний і тривалий процес, в якому кожна дрібниця грає свою важливу роль. Все – від атмосфери в будинку до переважаючих кольорів у дитячій може вплинути на формується особистість малюка. «Але при чому тут плюшеві ведмедики і зайчики?» — скажете ви. Ну а як інакше. Це ж один із самих популярних дитячих подарунків, м’якими іграшками переповнені прилавки магазинів, в кожному будинку можна знайти хоча б один екземпляр.

Вони в принципі є невід’ємною частиною життя дитини. Вони допомагають йому розвиватися, пізнавати світ, спілкуватися з оточуючими. Але який толк від плюшевого ведмедя? Справа в тому, що м’які іграшки багато в чому відповідають за емоційно-моральний розвиток особистості дитини. Спочатку з допомогою дорослого, а потім вже самостійно він починає наділяти свого ведмедика людськими якостями, рисами характеру. Іноді з його допомогою дитина навіть висловлює свої бажання і потреби. Іграшка «веде» себе так, як це потрібно її господареві. Її можна «звинуватити» в поїданні всіх цукерок в будинку, їй можна поскаржитися на надто суворе покарання. Вона допомагає адаптуватися до нових життєвих ситуацій (наприклад, звикнути до походів у дитячий садок). Дитина сам собі створює «ідеального» друга – слухняного, необидчивого.

Ще один спосіб гри з плюшевими звірятами – це створення своєрідного театру. Дитина виступає в ньому в ролі режисера, а вони стають акторами. Він може обігравати з ними різні життєві ситуації, сюжети улюблених казок. Можна навіть спеціально підбирати іграшки так, щоб вони складали своєрідні «набори» персонажів. Подібні вистави допомагають розвивати уяву і зміцнювати пам’ять дитини. А участь батьків у грі сприяє ще більшому зближенню сім’ї.

Однак, якщо ваш діти воліють суспільство плюшевих друзів живим людям, то це може бути тривожним сигналом. Можливо, йому не вистачає батьківської уваги, тому він компенсує це спілкуванням з іграшками. Або ж дитина відчуває себе дуже невпевнено з однолітками, тобто треба йому допомогти з адаптацією в дитячому колективі.

Щоб іграшки приносили більше користі, ніж шкоди, потрібно відповідально ставитися до їх підбору. Де завгодно можна купити ведмедиків Тедді, але хто зможе гарантувати, що вони не були зроблені з токсичних матеріалів на який-небудь китайської підпільній фабриці. Так що краще звертатися в перевірені магазини. Також звертайте увагу на зовнішній вигляд. Маленьким дітям краще не купувати невідомих звірів, корів з крилами та інших плодів фантазії сучасних дизайнерів. Іграшка повинна народжувати у дитини чіткий образ, не вступає в суперечності з тим, що він бачив до цього. Він повинен відразу дізнатися, хто перед ним, інакше йому може бути незрозуміло, що робити з цим невідомим істотою. Не варто також завалювати дитини великою кількістю плюшевих звірів. Він не буде грати з усіма, так що вони будуть тільки займати місце і збирати пил.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: