Чи потрібні дітям кишенькові гроші?

Здавалося б – навіщо дітям взагалі потрібні кишенькові гроші, коли батьки купують їм всі необхідні речі?

Кишенькові гроші

Психологи вважають, що дітям вони обов’язково необхідні головним чином для того, щоб вони навчилися самостійно поводитися з фінансами. Дитина стане замислюватися, що купити в першу чергу, а з чим можна почекати, стане більш бережливим. Тому, однозначно можна сказати, що гроші дітям давати потрібно.

Питання полягає в іншому – скільки і коли.

Фахівці стверджують, що гроші слід давати з 6-7 років, з моменту, коли дитина піде в школу. У більш ранньому віці дитина ще не усвідомлює належним чином поняття «економії»і «витрат».
Скільки давати на кишенькові витрати?

Стільки, скільки дозволяють ваші фінансові можливості. Але ви повинні врахувати, що з віком сума повинна збільшуватися. Занадто багато також не слід давати, інакше дитина не зрозуміє цінності грошей, і грамотно розпоряджатися ними так і не навчиться.
Намагайтеся не контролювати купівлі дитини, скільки він витратив і що у нього залишилося.

Ваше чадо вирішить, що ви йому не довіряєте, і відчуття «своїх» грошей у нього не буде. Не слід також, сварити дитину, якщо він витратить свої гроші на що-то марна (що швидше за все так і станеться).

Будьте готові до цього.

Повний контроль з боку батьків не потрібен, бо як кишенькові гроші як засіб розвитку дитячої самостійності втрачають всякий сенс. Слід доступно пояснити дитині, що краще купити на ту чи іншу суму, навчити його відрізняти якісну річ від неякісної.

Що категорично не слід робити:

  • Не можна давати гроші в якості винагороди, наприклад за прибрану кімнату, хорошу поведінку або п’ятірку в щоденнику. Відповідно позбавляти дитину фінансів за двійку або розбиту вазу також не слід.
  • Не можна вказувати дитині, що купувати на виділені гроші. Можливість розпоряджатися кишеньковими грошима передбачає право вибору.
  • Можна спонсорувати дитини в залежності від свого настрою чи самопочуття. Раз вже ви вирішили спонсорувати дитини, тримайте слово.
  • Не можна сварити дитину, якщо він витратив всі гроші і просить додаткових коштів. Дитина тільки вчиться витрачати фінанси, тому обов’язково будуть «проколи». Якщо такі випадки повторюються, давайте дитині менші суми, але частіше.

 

Залиште свою думку про статтю

Основні поради по ефективному вихованню дитини

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: