Чим корисний зелений чай

Чорний, жовтий, червоний, білий і зелений – це не слова з дитячої лічилки.
Мова про незрівнянному дар природи і чарівність людських рук . Хочете продовжити здоров’я і життя? Тоді зверніть увагу на зелений чай.

Чудо-доктор — для жіночої краси»

Такий простий і знайомий кожній людині напій. Тамуючи спрагу чашкою чаю, ми і не підозрюємо про велику силу його цілющих властивостей. За своє різнобічний позитивний вплив на організм він визнаний найкориснішим серед інших сортів.

На початковому етапі підготовки зелений чай піддається легкому ферментативному окислення. Простіше кажучи, попередня обробка чайного листа мінімальна, що дозволяє зберегти його корисні властивості і тонкий природний аромат.

В своєму складі, листя чаю містять складні хімічні сполуки — поліфеноли і катехіни. Один з катехінів – епігаллокатехін галлат — є цінним інгредієнтом зеленого чаю. Саме його антиоксидантні та антиканцерогенні властивості служать захистом від вільних радикалів і різного виду пухлин.
За змістом полифинольных сполук перевершує чорний у сто п’ятдесят разів.

Лікування і профілактика пухлин

Візьміть собі за правило щодня вживати свіжозаварений зелений чай. Як стверджують мудреці, випиваючи кілька чашок чаю в день, ми знаходимо довголіття. Не випадково зелений чай особливо популярний в країнах, де багато довгожителів.
Японські вчені помітили, що люди, які проживають в районах вирощування і збору чаю, менше схильні до ракових захворювань.

Серйозні наукові дослідження корисних властивостей цього напою почалися не так давно. В тій чи іншій мірі ними володіють всі типи чаю, але тільки зелений по-справжньому зміг довести свою силу як у профілактиці, так і в лікуванні пухлинних захворювань.

Вчені Каліфорнійського університету, що займаються дослідженнями раку передміхурової залози, встановили, що зелений чай допомагає в лікуванні простати.
Спостереження за групою чоловіків, які страждають пухлиною простати, показали, що постійне вживання ними зеленого чаю призвело до якісних змін у аналізах. Були виявлені виразні результати по зниженню простатоспецифического антигену, а в тканинах передміхурової залози були виявлені эпигаллокатехины.

Діуретичний (сечогінний ефект) від застосування зеленого чаю проявляється і в боротьбі з раком сечового міхура. Наявність в зеленому чаї великої кількості кофеїну провокує часте сечовипускання. За рахунок постійного промивання сечового міхура скорочується можливість утворення в ньому ракових клітин. На відміну від інших подібних препаратів, чай є природним мягкодействующим діуретиком.

Заварюйте чай правильно

Багатьом відомо, але хочеться ще раз нагадати про деякі важливі принципи, що стосуються приготування чаю:

— чай визнає тільки свіжу воду! Повторно кип’ятити охолоджену воду або змішувати її зі свіжою водою не можна;

— закип’ятіть в чайнику воду до стану «білого ключа», коли безліч дрібних бульбашок піднімаються на поверхню, утворюючи легке помутніння води. Така стадія кип’ятіння води найбільше підходить для заварювання чаю. Але перед цим чайник сполосніть окропом і дайте йому трохи просохнути;

— покладіть в заварювальний чайник рівно стільки чайних ложок з чаєм, на скільки чашок ви заварюєте чай, і одну ложку, як кажуть, для самого чайника. Так ви отримаєте смак напою середньої міцності;

— наполягайте зелений чай 2-4 хвилини. За цей час чай здатний розкрити свої смакові якості, не купуючи зайву терпкість.

Заварювати зелений чай повторно можна неодноразово. Але важливо знати, що максимум корисних речовин потрапляє до нас в організм тільки з свіжозавареного напою!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: