Чоловічі слов’янські стрижки

Чоловічі слов’янські зачіски різко відрізняються від стрижок інших народів, вони виражають саму Росію, яка об’єднує традиції і культуру Сходу і Заходу.

На Русі вважалося, що стрижка відображає в першу чергу духовність людини, її моральність. Саме тому за шевелюрою ретельно стежили, і не змінювали стиль залежно від віяння моди. Зачіска призначалася для направлення внутрішньої сили людини у вірне русло.Чоловічі слов’янські стрижки не відрізнялися особливою оригінальністю. Чоловіки найчастіше віддавали перевагу волосся середньої довжини. Люди вірили, що коротка стрижка позбавляє богатирської сили, а людину з дуже довгим волоссям могли прийняти за маргінала – людини, що віддає свою країну. Слов’янські стрижки для чоловіків високих і низьких станів не відрізнялися, найчастіше носили зачіску середньої довжини, перев’язані стрічкою на лобі. Це досить символічно, адже кожен чоловік на Русі – герой готовий до подвигу і захист своєї країни. Для того щоб було зручніше носить шолом, воїни відрощували чуб на голові, змінюючи його особливим чином для пом’якшення тертя об голову.

Догляд за волоссям

Слов’яни завжди доглядали за шевелюрою, часто мили голову, не допускаючи неприбранных брудних волосинок. Найчастіше для догляду використовували натуральні інгредієнти, а саме:

  • кисляк,
  • жовток від яйця або хліб, спеціально розмочений.
  • Промивали волосся за допомогою відварів із різних трав, до речі, ці ж трави допомагали висвітлювати волоски, якщо з’являлася сивина.

Шевелюру завжди ретельно розчісували гребенями, а для створення зачісок використовували стрічки.Post Views:
1 034

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: