Чоловік і жінка. Як будувати свої відносини

Чоловік і жінка. Хоча тлумачення цього явища і підхід до нього змінювалися в різні часи і в різних країнах, можна сказати, що відкритий шлюб — це стабільні відносини, в які залучені більше одного чоловіка та більше однієї жінки.

Як повинен чоловік і жінка будувати свої відносини

Багато молодих людей в Європі і США намагалися експериментувати з такими нетрадиційними формами сім’ї в 70-е і 80-е роки ХХ століття, але швидко розчарувалися в них. Страх перед Снідом теж не сприяв нового почину.

Нездійсненна мрія?..

Відкритий шлюб здається майже будь-якому сучасному чоловікові нездійсненною мрією. У нього є «головна» дружина, яка піклується про нього і любить його, але у нього є ще дами серця на стороні. Серед них — власна секретарка або референт його боса. Та дівчина, яку він нещодавно підвіз на своєму автомобілі, і так з нею познайомився. І колишня однокурсниця, до якої він іноді навідується. А його дружина ставиться до такого стану речей з розумінням. По суті, їй теж дозволено заводити коханців. У них є угода. Ніхто не страждає. Іноді вони сплять у різних кімнатах, обідають окремо, проводять відпустку нарізно — вони роблять все, щоб зберегти їх союз, відкриту сім’ю. І всі живуть чудово. Особливо він. Так чому ж так не виходить?

Що ж, один раз на тисячу сімей, може бути, таке трапляється: цей варіант проходить. Але у всіх європейських сімейних устроїв відкритий, або груповий шлюб – явище рідкісне. За даними психологів, людей, відверто практикують груповий шлюб, можна порахувати мало не на пальцях однієї руки. З іншого боку, подружжя не завжди визнаються стороннім людям, в тому числі і психологів, яким є їхній шлюб.

У кожного своє життя

І він, і вона — натури творчі, захоплені улюбленим заняттям. Вона дизайнер відомої фірми, часто їздить у відрядження за кордон. Він художник-портретист, влітку заробляє собі на життя в Криму. Був час, вони не розлучалися ні на день, все робили разом, відпочивали, дбали про дитину. Але їх робота і обставини розпорядилися долею по іншому.

Зараз їх доля і сімейне життя складається іншим чином. Наталія іноді телефонує йому з Європи, дізнатися, як справи у дочки, яка живе у бабусі, чи все в порядку. Поки Наталії немає, Віктор займається картинами, а вечори і ночі не проводить на самоті. Коли повертається дружина, вони не питають один одного, не пристають з добросами і не влаштовують скандалів. Можливо, настала весна, і тепер Віктор вирушає у Крим на заробітки і сім’я прощається на пару місяців.

Буває і так, що вони проводять деякий час разом, у рідному місті. З ранку — робота, а вечори — кожен по своєму. Іноді вони разом зайняті домашніми проблемами, йдуть в походи по магазинах, відвідують родичів, запрошують до себе друзів. І потім знову, хтось з них повинен виїхати, щоб заробити грошей і повернутися з подарунками і заспокоєними самолюбством особи, яка благ і успіхів.

Вони вважають, що у них сучасна сім’я, вони не збираються розлучатися їх все влаштовує. Їх негласний договір не має заборони, кожен може захоплюватися протилежною статтю, мати зв’язки поза сім’єю, і не тільки під час довгої розлуки. Можливо, коли пройдуть роки, вони будуть вести інший спосіб життя. Так вони думають…

Що ж таке сім’я?

Проведіть простий експеримент — попросіть кого-небудь назвати асоціативні слова до слова «сім’я». Це обов’язково почнеться з поняття і почуття «любов», а далі, ви почуєте «спільний дім», «суспільне господарство», «виховання дітей». Так скажуть багатий і вбогий, вчений і робітник, старий і юнак, чоловік і жінка, холостяк і сім’янин, щасливий і невдаха. Хоча всі люди знають, що не всі пари живуть разом, мають дітей і не тільки любов залежить початку створення сім’ї. Іноді інші причини змушують людину вступити в шлюбні узи: житлові проблеми, вагітність, помста, вигода, вік і т. д. Відсутність любові у чоловіка і дружини, не означає, що сім’ї немає.

Напевно, не випадково, узаконені тлумачення понять «сім’я» та «шлюб» не перетинаються. Сім’я — це група живуть разом родичів (чоловік і дружина, батьки з дітьми). Шлюб — вільний, добровільний, рівноправний союз жінки і чоловіка, заснований на почуттях взаємної любові та поваги, офіційно зареєстрований і породжуючий взаємні права і обов’язки подружжя. Хоча всім відомо, що і поза шлюбом існують сім’ї, в яких панують мир і злагода.

Фахівці з сімейних стосунків вважають, що у всіх цивілізованих країнах спостерігається явне не повне благополуччя, в інтимних зв’язках між людьми. На їх переконання, причина полягає в тому, що в новій суспільно-історичної ситуації родина старого типу нежиттєздатна, а нові форми її ще не встановилися. З іншого боку, якщо згадати біографії «чудових людей» і класичні твори літератури, то можна припустити, що всі відомі сьогодні типи сімей існували завжди і в будь-якій соціальній середовищі. У будь-який час були невірні чоловіки і обдурені дружини; сім’ї, в яких єдиний «годувальник» на довгий час йшов служити в армію або їхав на заробітки, а дружина з дітьми жили в селі; сім’ї, де дружина жила і розважалася, якийсь час року в Парижі, а чоловік — у своєму родовому маєтку?.. Якщо все слідували традиціям і нормам християнської моралі, то звідки бралися позашлюбні діти, коханки, затворниці монастирів, утриманки, багатоженці?.. Ймовірно, як любов, вірність, спільні діти і будинок ніколи не були обов’язковим «атрибутів» сім’ї…

Сім’ї бувають різні

Сучасні психологи називають такі форми сім’ї (шлюбу): традиційна сім’я, зустрічається сім’я (шлюб зареєстрований, але подружжя живе окремо), переривчастий шлюб (подружжя живе разом, але вважають допустимим на час розстатися), незареєстрований (цивільний) шлюб (усе більше поширена форма сім’ї), відкрита сім’я (гласно або приховано подружжя допускають зв’язки поза шлюбом).

Загальновідомо, що багато сімей і саме поняття сім’ї виходять далеко за ці рамки. Деякі подружжя на різних етапах сімейного розвитку «переходять» з однієї групи в іншу; якісь сім’ї поєднують декількох форм.

Кожна сім’я подібна айсбергу. Оточуючі люди, не знаючи всіх тонкощів сімейного життя, бачать лише малу його надводну частину. Почуття, думки, потреби, бажання, наміри сім’ї закриті від всіх щоденними турботами і діями. У кожній сім’ї є своя загадка, щось таке, що важко побачити, не глибоко вникнувши в саму сутність їхніх стосунків, приховану від інших людей. Прояви почуття довіри, боргу, незалежності, навичок спілкування у людей, інтимності, які вважають себе родиною, в кожному випадку і свої особисті. Тому і сім’ї все зовсім не схожі між собою. Як немає двох людей, абсолютно схожих у всьому, так немає і абсолютно однакових сімей. Кожна сім’я унікальна.

У всі часи шлюби укладалися на небесах, ну так вважали наші бабусі.Зараз всі розуміють, що на папері, а сім’ї були і є зрілі і молоді, великі і малі, багаті і малозабезпечені, багатодітні та не мають дітей, повні і не дуже, гармонійні і проблемні. Ще в XVI столітті мудрий француз зробив парадоксальний висновок: більшість сімей нещасно, а сім’я все-таки існує — ось, значить, яка корисна і необхідна це річ!

Людина – істота моногамне?

Час довів, що деякі ідеї закладені у відкритому шлюбі виявилися хибними. Наприклад, що ревнощі — це набутий рефлекс, обумовлений суспільними відносинами, і що можна позбутися від сексуального власництва. Були посилання на інші культури (наприклад, на ескімосів), у яких, за словами прихильників відкритого шлюбу, ревнощі практично не існує. Але коли соціологи придивилися до цим культурам, то з’ясували, що ревнощі схоже таке універсальне явище, як секс. А один європейський вчений, зробив опитування 50 чоловік, які живуть у відкритому шлюбі, виявив, що 89% з них відчувають ревнощі ні як не менше, ніж в будь-якій нормальній родині. Ревнощі – «пережиток» живучий.

Психологи і сексопатологи провели спеціальне спільне дослідження і вирахували, що люди, які повністю задоволені особистим інтимним життям, складаються в закритих шлюби старої формації. Понад 85% чоловіків і жінок сказали, що отримують від своїх партнерів, величезне емоційне і фізичне задоволення. Навпаки, найбільш незадоволеними своїми сексуальними стосунками, виявилися ті, хто, крім дружини або чоловіка, має двох і більше партнерів — вони самі люди, у яких, як прийнято думати, найінтенсивніша сексуальне життя.

Висновок напрошується сам собою: така тварина, як людина, схоже, психологічно сконструйоване для парного союзу з єдиним партнером. Виходить, що відкритий шлюб — це спосіб, яким природа підказує двом, що їм необхідний розлучення…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: