Цікаві ігри для дитини

У шестимісячному віці дитина вже починає свідомо пізнавати навколишній світ. І ігри з малюком стають на рівень вище. Тепер, крім турбот про вагу, здоров’я та харчуванні, виникають проблеми із забезпеченням безпеки дитини. Саме в півроку у дитини закладаються мовні навички: усвідомлення почутого та вміння говорити. До кінця шостого місяця діти вимовляють склади, ще не розуміючи і не пов’язуючи їх логічно: «ма-ма», «па-па», «ля-ля» — це нескладні звуки, але вони є важливим етапом тренування промови.

Поради:

Намагайтеся якомога більше розмовляти з дитиною, ваша мова повинна бути повільна і проста (наприклад, «це шапка тата», «ось гуртка», «маленька кішечка»), щоб малюк вловлював звуки, інтонацію і розумів хоча б окремі слова. Показуйте і розповідайте про нескладних предметах. Робіть акцент на якість об’єктів: колір, розміри, форму, наприклад «червоний м’ячик», «пухнастий щеня». Ви можете замовити паперові самоклеючі етикетки, на яких будуть зображені ті або інші предмети. Наклейте їх в зошит і показуйте дитині, нехай він пробує шукати їх в кімнаті або називати. Імітуйте тварини звуки тварин і питайте у малюка, де знаходяться предмети, наприклад: «де м’ячик?» «де машинка?». Почніть розповідати дитині вірші і співати пісеньки, повторюючи їх як можна частіше. Привчайте малюка до книжок, читаючи маленькі казки з красивими ілюстраціями. Слідкуйте за собою, не розмовляйте при дитині на підвищених тонах, виключіть лайку, адже діти особливо чутливі до сімейній атмосфері.

Дорослішання дитини завжди супроводжується величезною допитливістю. А для пізнання цього світу йому потрібна мама, саме вона може принести цікаву річ або донести до цікавого об’єкту. Все більше малюка починають цікавити іграшки.

Поради:

Пропонуйте дитині іграшки з цікавими деталями. Може це будуть дзеркало, дверки, стаканчики, кнопочки, коліщатка, лампочки, можете кулі купити і т. д.

Допоможіть дитині розвиватися, експериментуйте з іграшками!

Ретельно стежте, щоб у іграшок не було дрібних деталей (ґудзики, намистинки, монетки)!Виховуючи дитину, будьте дуже стримані. Контролюйте кількість заборон, їх велика кількість призведе тільки до постійного порушення правил. Але і не допускайте вседозволеності, яка небезпечна для малюка. Це саме той час, коли треба критично оглянути свою квартиру. Вся побутова хімія, ліки повинні бути прибрані далеко в шафи. На досяжному дитиною рівні треба залишити тільки ті предмети, які йому дозволено брати. До речі тут вам знову ж таки можуть допомогти різнокольорові самоклеючі етикетки, червоний колір означатиме, що це не можна чіпати, а зелений — можна, для гарячих предметів є термоетикетки. На нижні ящики шаф треба поставити обмежувачі, щоб дитина не відкривав дверцята і не прищемив собі пальці. Закрийте доступ до розеток. Пам’ятайте, будь-яке падіння з висоти небезпечно для дитини. Треба навчити його правильно злазити з крісел, стільці і ліжка

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: