Де перебувати кращий ресторан у світі ?

Популярний британський журнал Restaurant Magazine склав рейтинг кращих ресторанів, в який увійшли 50 закладів громадського харчування по всьому світу. Перше місце було віддано скандинавському ресторану Noma, потеснившему з першої строчки знаменитий іспанський ресторан El Bulli.

Розташований ресторан в центрі Копенгагена, в будівлі колишнього продуктового складу на березі каналу. У 18 столітті цей склад використовувався для зберігання риби, китового олії та інших товарів. Назва ресторану складається з двох слів — nodisk, що означає «скандинавський» та mad «їжа». Внутрішнє оздоблення ресторану витриманий у дусі простоти і стриманості, а оформлення з дубових балок, овчинных шкур, білих стін без вигадливих малюнків, відсутність музичного супроводу надає йому неповторний шарм і атмосферу скандинавського стилю. Інтер’єр та затишна обстановка Noma разюче відрізняється від інших подібних закладів, що робить його унікальним у ресторанному бізнесі.

Засновники знаменитого ресторану Рене Радзепи і Клаус Майер багато подорожували по Фарерським остовів, Швеції, Гренландії, Ісландії, збирали старовинні рецепти нордичної кухні. Лише потім вони, збагачені новими знаннями, відкрили свій ресторан.

Рене Радзепи, засновник ресторану і талановитий шеф-кухар, здатний перетворити звичайну домашню їжу в гастрономічний шедевр. Для приготування страв використовуються місцеві продукти, вирощені без застосування хімічних добрив. Якість продуктів серйозно контролюється. На кухні, через скляну стінку, можна побачити, як замовлене блюдо готується до подачі.

Найбільш популярні в меню: смажена картопля, креветками, яловичина по-датському з буряком, крем-суп з маслинами. Люб’язні офіціанти допоможуть підібрати страву за смаком відвідувача, порадять відповідне вино з великої винної колекції. Меню ресторану постійно поповнюється новими рецептами страв.

Цінова політика ресторану як не можна демократична. Комплексне меню з семи страв варто 148 євро, до нього можна замовити за 120 євро сім келихів вина або таку ж кількість свіжовичавленого соку за 55 євро. Самі незвичайні і вишукані страви можна замовити в окремому меню новинок, склад якого часто поповнюється. Серед жителів і гостей Копенгагена ресторан Noma користується великою популярністю, тому столик краще замовляти заздалегідь, за три місяці до відвідування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: