Дитина зригує. Це нормально?

Майже всі дітки перші кілька місяців життя відригують. Це обумовлено особливістю розташування органів травлення. Тому турбуватися з цього приводу не потрібно. Деякі діти навіть у віці після року можуть відригнути їжу.

Зазвичай через 5-10 хвилин після годування дитина відригує трохи полусвернувшегося молока. Але буває, що молоко виходить фонтаном і не тільки через рот, але навіть через ніс малюка. Так трапляється у дітей з підвищеною нервовою збудливістю.

Щоб дитина не зригував, відразу після годування потримайте його у вертикальному положенні (поносіть його стовпчиком) поки не відійде повітря, який він ковтнув під час годування, потім повільно опустіть дитини горизонтально. Потім знову вертикально. І не менше, ніж протягом півгодини не тормошите дитини, не переодевайте, не кладіть на животик, не робіть зарядку.

Якщо дитина схильна до аэрофагии (заковтуванню повітря, з-за якого відбувається часте зригування), то його потрібно годувати особливо обережно. Якщо під час смоктання ви чуєте чмокающий звук, це означає, що малюк неправильно захопив сосок і заковтує повітря. Дістаньте сосок з його ротика (просунувши свій мізинець між куточком рота дитини і грудьми) і вкладіть правильно, разом з ореолой соска.

Якщо дитина відригує фонтаном після кожного годування, тим більше, якщо такого раніше не було, а почалося до кінця першого місяця життя, або навіть пізніше, то це може бути сигналом спазму або звуження вихідної частини шлунка (пилороспазма, пілоростеноза). У такому випадку дитині необхідна допомога лікаря. І чим раніше, тим краще!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: