Дитині вже рік, а він не розмовляє

Вашій дитині виповнився рік, а він ще не сказав ні слова. Це турбує вас, і ви не знаєте, небезпечно це, або ж кожна дитина індивідуальна, в тому числі і в процесі розвитку мови?

Яким набором слів повинен володіти дитина в рік?

Якщо вашій дитині виповнився рік, а він не вимовляє і слова, і навіть не вимовляє окремих звуків або складів, тоді вам слід насторожитися. Зазвичай, у віці від шести до дев’яти місяців, діти починають лепетати найпростіші склади, наприклад, «ма-ма», «па-па», «ба-ба», навіть якщо він не розуміє, що все це значить. Насправді, він починає розуміти значення слів тільки в віці від дев’яти до дванадцяти місяців. Однак є діти, які починають вимовляти свої слова набагато пізніше. У віці вісімнадцяти місяців дитина говорить від двадцяти до п’ятдесяти слів, і цілком усвідомлено може вказати на свої первинні потреби.

У зв’язку з індивідуальністю дитини, відрізняються і етапи його розвитку. Хтось говорить з дуже раннього віку, а хтось ще півтора року не розмовляє. Якщо ваша дитина не починає говорити так само швидко, як і його однолітки, не варто хвилюватися. Однак приводом для занепокоєння може послужити той факт, якщо ви помітили, що ваша дитина не чує слова або звуки, і не реагує на них, а тільки уважно стежить за тим, як ви кажете. Часто ці ознаки сигналізують втрату слуху. Крім цього, у випадку, якщо ваша дитина не намагається повторити жести або слова, наприклад, якщо він не махає ручкою на прощання, тоді вам терміново потрібно звернутися до лікаря.

Що робити мамі, якщо дитина, все-таки, не розмовляє?

Однозначно, необхідно насамперед відвідати лікаря. Далі, необхідно весь час розмовляти зі своїм чадом, тим самим оточивши його розмовною мовою. Це означає, що з ним потрібно якомога частіше розмовляти, читати йому вголос дитячі книжки на протязі всього дня. Заміщати спілкування телевізором або радіо не правильно, тому що вони не дають вашому чаду візуальної зворотнього зв’язку, яка йому необхідна, щоб вивчити мову. До того ж вони можуть придушити бажання дитини до вивчення мови. Коли ваша дитина почне з вами дійсно розмовляти, запитуйте його, і обов’язково заохочуйте всі його спроби розмовляти з оточуючими. Якщо дотримуватися всіх інструкцій, то, скоріше за все, через деякий час ви будете з радістю відповідати на всі питання вашого улюбленого «чомучки».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: