Дієта при дитячому ожирінні

Все частіше і частіше батьки стикаються з проблемами ожиріння у дітей. А це дуже небезпечне захворювання. Адже воно зберігається протягом усього життя, а часто є супутнім при цукровому діабеті.

Боротьба з ним досить важка і тривала. Дітям ні в якому разі не можна застосовувати препарати для зниження ваги. Вони категорично протипоказані. Залишається тільки постійна дієта.

Харчування повинно бути змішаним і низькокалорійним. Дітям, що страждають від ожиріння, дуже важко впоратися з постійним бажанням перекусити., будь-яких обмежень вони ставляться дуже болісно. Тому весь тягар лягає на плечі батьків. Іноді доводиться використовувати спеціальну терапію, яка проводиться в стаціонарі.

Застосовуючи різні дієти обов’язково треба пам’ятати, що кількість з’їдених продуктів повинно бути наполовину менше норми звичайного дитини. Але, ні в якому разі не повинно бути голодування. При високого ступеня ожиріння, що застосовуються дієти можуть бути просто кілька жорсткіше.

В домашніх умовах необхідно враховувати, що зростаючий дитячий організм не можна позбавляти необхідних мікроелементів і вітамінів. Тому в раціон необхідно включати ненасичені жири продукти тваринного походження, з яких дитина отримує білок. Це телятина, яловичина, домашня птиця, дичина, яйця, сир. Так само бажано включати в раціон жирну рибу, деякі сорти сиру. При цьому ні в якому разі не повинно бути таких продуктів, як пиріжки, кекси, торти, вермішель, загалом, все, що виробляється з борошна дрібного помелу. Також повністю виключаються солодкі напої і газована вода. Дуже важливо дотримання питного режиму.

Але для того, щоб дитина отримувала достатню кількість вуглеводів його харчування повинно містити картопля, чорний хліб, хрусткі хлібці. Будь-яка дієта обов’язково повинна включати в себе овочі та фрукти, тільки не дуже солодкі.

 

Починаючи переводити дитину на дієту, необхідно пам’ятати, що найкращим варіантом є чотириразове харчування. Перший сніданок повинен включати в себе приблизно 25% від добової норми. Другий сніданок-10-15%. Під час обіду споживається відсотків 40-45, а залишок – 15-20% — це вже вечерю. При цьому необхідно врахувати, що харчування в першій половині дня має містити більшу кількість білків. А ось у другій половині продукти повинні бути більш легкими. Це різні страви з овочів і фруктів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: