Гірудотерапія

Гірудотерапія – це вид терапії в лікуванні захворювань із застосуванням п’явки. П’явки почали використовувати в медицині ще з давніх часів. Лікування практикували у Стародавній Греції, Римі, Персії та Єгипті. У перші цей метод лікування випробував грек Нікандра з Колофона. У сучасній медицині використовуються тільки медичні п’явки, які вирощені на фермах заради їх стерильності. П’явка використовується тільки один раз для запобігання зараження.

Показаннями до гірудотерапії є захворювання серцево-судинної системи (гіпертонія, атеросклероз, інфаркт, ішемія та ін), гінекологічні захворювання (міома матки, ендометріоз, кісти і навіть безпліддя), захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, холецистит, дисканезия жовчовивідних шляхів та ін), а також шкірні захворювання (нейродерміт, псоріаз), цукровий діабет, ожиріння, захворювання очей, щитовидної залози, артрити, артроз, радикуліт, безсоння і головні болі, гайморит, варикоз, геморой та ін. до Речі, п’явки дуже допомагають при лікуванні геморою, визначити чи є у жінки геморой можна дізнавшись симптоми геморою у жінок.

Так само як і інших методів лікування, у гірудотерапії є протипоказання. П’явки не можна ставити хворим на гемофілію, важкими анеміями, онкологією, під час менструації, вагітним жінкам.

У п’явки є три щелепи, ними вона прокушують шкіру пацієнта на глибину до 1,5 мм За один раз вона може висмоктати 5-15 мм крові, після цього кров і лімфа можуть випливати ще протягом кількох годин. Протягом одного сеансу ставлять до 7 п’явок. Процедура закінчується, коли п’явка сама відвалюється від хворого органу. В один курс лікування входить 10 сеансів.

Вважається, що п’явка кусає тільки в акупунктурних точках, що викликає рефлекторний ефект, як при голкорефлексотерапії. При укусі п’явка виділяють слину, яка багата більш ніж 80 біологічно активними речовинами. До найвідоміших можна віднести гірудин. Крім цього, сам факт лікувального кровопускання благотворно впливає на організм. В результаті гірудотерапії знижується згортуваність крові, руйнуються тромби, знімаються набряки, поліпшується циркуляція крові, підвищується постачання крові киснем, виявляється антибактеріальну та знеболювальну дію.

Перед проведенням сеансів гірудотерапії можна користуватися парфумерією, вживати алкогольні напої і палити, так як п’явка дуже чутлива до запахів, і може не присмоктатися до пацієнта.

Лікування п’явками повинен займатися лікар, спеціально навчений гірудотерапії. Займатися самолікуванням хоч і можливо, але небезпечно. Лікування п’явками не є основним видом лікування, а лише допоміжним у комплексному лікуванні захворювань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: