Готичний стиль в інтер’єрі

Готичний стиль можна, без сумніву, назвати найзагадковішим і містичним серед історичних стилів інтер’єру. Його витончені форми, вчинені вигини і дивовижні поєднання кольорів не здатні залишити байдужим жодного шанувальника середньовічної романтики. Цьому стилю притаманне ні з чим незрівняне велич. Величезні вікна, кольорові вітражі, ковані елементи декору – все це характерні риси готики.

Стіни зазвичай забарвлені в світлі відтінки і прикрашені розписом. Також досить часто вони облицьовуються натуральним деревом дорогих порід, прикрашаються складним листяним орнаментом чи декоруються за допомогою натуральних тканин, таких як бордовий оксамит і темно-зелене сукно. Візитною карткою готичного стилю в інтер’єрі по праву вважаються стрілчасті арки, вікна-троянди з яскравими вітражами, підкреслений скелет конструкцій.

Стелі, характерні для готичного стилю інтер’єру, зазвичай високі. Для створення стрілчастого зводу, неодмінного атрибуту цього стилю, в середньовіччі найчастіше використовувався натуральний камінь. Але з часом свою практичність і естетичну цінність довели дерев’яні балкові конструкції, що в свою чергу допомогло не тільки спростити складні процеси будівництва, а також здешевити їх.

Підлогові покриття, які застосовуються для створення готичного стилю в інтер’єрі, зазвичай виготовлені з натурального каменю різних гірських порід. При поєднанні декількох кольорів, кам’яні плити укладаються в шаховому порядку. Через кілька століть до підлогових покриттів додалися дорогі килими, що несуть в собі декоративну функцію.

Меблі для інтер’єру в готичному стилі виготовляється з натурального дерева рідкісних порід. Характерною особливістю її є масивність, фігурна різьба, ковані прикраси. Стільці та крісла зазвичай мають високі спинки, виконані з темного дерева. Книжкові шафи з масиву, тумбочки, етажерки і інші елементи меблювання мають специфічну форму «спрямовану до небес», що в свою чергу гармонує із загальним стилем архітектури.

Оформлення вікон в готичному стилі зазвичай не потрібно, так як досить виразною окрасою є кольорові вітражі. Якщо ж дизайнер прагне зробити головний акцент все-таки на вікнах, то їх по периметру обрамляють натуральним оксамитом темних кольорів.

Перебуваючи у приміщенні, виконаному в готичному стилі, створюється стійке враження присутності в старовинному казковому замку, наповненому примарами і легендами…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: