Хвороба століття: Ожиріння !

З обкладинок глянцевих журналів і рекламних щитів на нас дивляться красиві і здорові чоловіки і жінки, чиї параметри є ідеальними.

Однак у реальному житті справа йде зовсім інакше. Чимала частина населення планети (за деякими статистичними даними 1 млрд. людей) страждає наявністю зайвої ваги або ожиріння. Ця проблема зачіпає всі верстви населення, всі віку і не робить відмінностей за статевою ознакою. З жалем доводиться констатувати, що кількість дітей і підлітків страждають від проблем із зайвою вагою і все більшій кількості ставлять діагноз: «ожиріння». А адже надмірна вага – це прямий шлях до таких серйозних захворювань як цукровий діабет, атеросклероз, утворення злоякісних пухлин, проблеми з шлунково-кишковим трактом і т. д.

Щоб попередити хворобу, необхідно розуміти причини її виникнення.

Ожиріння з’являється в результаті дисбалансу, який з’являється в нашому організмі в тому випадку, коли споживання їжі перевищує енергетичні витрати організму. Надмірне споживання калорійної їжі призводить до того, що надлишки калорій перетворюються в жир, який відкладається в «засіках» і, як наслідок, зайва вага збільшується. Навіть здається невинною, невелика «вільність» вживання калорійних продуктів може привести до плачевних результатів. Але проблема ожиріння полягає не тільки в тому, що людина їсть і кількості споживаних їм калорій, але й в активному (або не дуже) способі життя.

Можна багато ходити пішки, а можна їздити на машині або громадському транспорті, можна підніматися по сходах вгору, а можна піднятися на ліфті. Сучасна людина проводить дуже багато часу, сидячи перед комп’ютером або телевізором, що лише сприяє появі зайвих кілограмів.

Ожиріння, як результат надмірного відкладення жирової тканини, має три різновиди: абдомінальне ожиріння (надлишкове відкладення жирової тканини в області живота або торсу), стегново-сідничне (наявність зайвої ваги в області стегон і сідниць) змішане ожиріння (рівномірний розподіл жирових відкладень по всьому тілу).

Всі три типи ожиріння в результаті є дуже небезпечними для здоров’я і можуть призвести до таких серйозних захворювань як цукровий діабет, захворювання суглобів і хребта, венозним порушень, інфарктів, інсультів і інших Варіантів лікування існує теж три: не медикаментозне, медикаментозне і хірургічне втручання. Ожиріння – це серйозне хронічне захворювання, яке вимагає уваги фахівця і не повинна піддаватися самолікування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: