Як навчити дитину чистити зуби

Дуже часто батьки намагаються навчити своїх дітей звичайним гігієнічним правилам. Вмиватися вранці і ввечері і чистити зуби. Що тільки не роблять старанні мама і тато, щоб прищепити дитині звичку чистити зубки.

Перші кроки в догляді за зубами

У житті кожної сім’ї настає момент, коли у малюка з’являються перші зубки, і всі батьки в цей період стурбовані питанням, коли і як почати доглядати за зубами, а в подальшому і самого малюка привчити до чищення зубів.

Коли у малюка з’являються перші зубки, він, звичайно, сам ще не може доглядати за ними, та батьки чистять зуби дитині самі. Для зручності і безпеки догляду, бажано використовувати зубну щітку Silver Care і силіконові начинки, використовувані для гігієни рота Вашого малюка. Ці кошти батькам рекомендують провідні дитячі стоматологи світу. Вони запевняють, що ці кошти можна використовувати, починаючи з півроку, вони спеціалізовані і повністю підходять для догляду за дитиною.

Правила прилучення до гігієни порожнини рота

Рано чи пізно настає момент, коли дитині пора самому починати чистити зуби, і щоб привчити дитину до гігієни необхідно просто дотримуватися простих правил.

Врахуйте, що ні в якому разі не можна змушувати дитину чистити зуби, краще поясніть, чому в цьому є необхідність, для чого потрібно регулярно чистити зуби. Дитина повинна дотримуватися норм гігієни з задоволенням, а не робити це «з під палки».

— Разом з дитиною виберете зубну щітку і зубну пасту, дозвольте дитині самостійно зробити вибір;

— Схвалите вибір малюка і підтримайте його;

— Зверніть увагу дитини на щітки Silver Care, так як вона займає лідируючі позиції в списку дитячих зубних щіток;

— Дозвольте дитині при виборі потримати щітку в руках, щоб не тільки зовні він міг її оцінити;

— Зубну пасту можете вибрати самостійно, а дитині залишиться вибрати смак.

Шляхом власного прикладу

Коли всі покупки завершено, необхідно переходити до практики. Але поки дитині не так вже просто впоратися з новою справою, так що будьте терплячі і всією сім’єю покажіть, як потрібно правильно чистити зуби. Робіть звичайні рухи, тільки повільніше в кілька разів, дитина нехай одночасно повторює за Вами, і з часом у нього почне виходити. Щоб дитина правильно все виконував, покажіть правильний приклад: щітка повинна міцно перебувати в руках, пасти на щітку повинно бути небагато, чистка починається з передніх зубів рухами «вгору-вниз», а дальні зубки чистяться круговими рухами.

Грати – до гігієни привчати

Бувають і такі випадки, коли спосіб – приклад дитині не подобається, і він все одно зустрічає необхідність почистити зуби бойкотом. У такому випадку батькам необхідно піти на хитрість і заманити дитину у ванну грою. Можна складати казки про чищення зубів, де Ви з малюком опиняєтеся в головній ролі, можна пропонувати дитині відповідати на питання про правильність чищення зубів і за правильні відповіді на практиці отримувати якісь призи. А коли ваша дитина буде чистити зуби самостійно кожен день без нагадування, похваліть і купіть йому іграшку. Головне, не лаяти дитину, це може призвести до небажання дитини взагалі чистити зуби, а в подальшому до великих стоматологічних проблем.

Намагайтеся максимально захопити дитину в процес привчання до гігієни порожнини рота, чим цікавіше Ви будете організовувати процес чищення зубів, тим швидше маля самостійно зможе почати чистити зуби.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: