Як отримати роботу, а не нервовий зрив…

Іноді на співбесіді кандидати піддаються допиту з пристрастю. Їм ставлять, на перший погляд, безглузді запитання. На мові професійних рекрутерів таке інтерв’ю називається стресовим. Що це насправді, побутове хамство або інтерв’ю?

Що таке стресове інтерв’ю?

Як правило, таку методику як стресове інтерв’ю використовують у випадку, якщо потрібно перевірити кандидата на стресостійкість, а також на здатність орієнтуватися в складних і нестандартних ситуаціях. Зазвичай такими якостями повинні володіти менеджери по клієнтам, торгові представники, фахівці відділу продажів, а також секретарі та оператори call-центру. Іноді на стресостійкість перевіряють працівників, яким необхідно це якість не з обов’язку, а для роботи саме в цій компанії, наприклад, якщо ваш директор володіє складним характером.

Однак правильно і віртуозно використовувати цю методику можуть не всі HR-менеджери. У цьому випадку, таке співбесіду перетворюється в пекло для здобувача.

За результатами одного з досліджень, такими методиками користуються 36% рекрутерів.

27% респондентів люблять використовувати в інтерв’ю незручні питання; 10%- психологічний тиск, 4% використовують детектор брехні, і така ж кількість – залякування. При цьому 63% респондентів, хочуть з’ясувати про наявність у кандидата важливих для цієї позиції якостей, а 20% намагаються вивести претендентів на чисту воду. При цьому всі респонденти, які застосовують ці методики, впевнені в їх ефективності. А як при цьому відчувають себе кандидати?

Я – менеджер з підбору персоналу, ти…

Кандидати вважають, що рекрутери, які задають такі питання, виглядають досить безглуздо, грубо і недоречно.

І якщо питання про особисте життя ще якось більш-менш звичні, то такі питання, як наприклад: «А чому Земля круглої форми, і чому вона обертається навколо Сонця» раніше вганяють у ступор усіх кандидатів.

Ви – найслабша ланка…

Другий улюблений прийом у менеджерів для підбору персоналу – це створення на інтерв’ю обстановки психологічного дискомфорту. Кандидата садять на незручне місце, до нього зневажливо ставляться, наприклад, відволікаючись на сторонні дії, або обмежуючи здобувача за часом, або затримуючись перед інтерв’ю.

Якщо здобувач терпить таке ставлення, рекрутери починають задавати навідні питання, і намагаються збити з пантелику кандидата, всім виглядом показуючи свій сумнів у знаннях і навичках кандидата.

Найвитонченіші рекрутери використовують детектор брехні, спитавши попередньо згоду здобувача.

А кандидати проти…

Зазвичай учасники стресового інтерв’ю діляться на два табори: Перший – самі HR-фахівці, які дозволяють відразу відсікти неадекватних кандидатів і захистити фірму від майбутніх проблем з ними. Другий – самі претенденти, які вважають, що подібні методики ображають гідності шукачів. А до якої групи відносите себе ви?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: