Як повернути уважність дитини

Що робити, якщо дитина став неуважним на шкільних уроках і як повернути зосередженість дитини, методи, поради та розбір помилок.

Причини неуважності дітей на шкільних уроках

З твору Марка Твена «Том Сойєр» зрозуміло, як раніше залучали дитину до пильності на уроках. Його суворо брали за вухо і перетягували на інше місце, де він, можливо, перестане гратися і стане уважніше. Але зараз, в сучасному суспільстві, коли дітей визнали особистостями, такі методи неприйнятні, вдачі і звичаї змінилися.

Але в деяких випадках такі зміни бувають шкідливі, діти почали грубити і з неповагою ставитися до викладачів. До того ж тепер діти відволікаються на мобільні пристрої та інші ігри. Як же простого вчителя конкурувати з хамством і мобільними іграми, чим захопити дитину і розвинути в ньому уважність?

Методи і способи захоплення дитини

Під час проведення уроків і подачі дітям нового матеріалу необхідно, щоб викладач не використовував метод «нудна лекція», а захопив хлопців якимись цікавими наочними матеріалами, презентаціями та ілюстраціями. Спробуйте вести розповідь у формі діалогу, розмовляйте з дітьми їм зрозумілою мовою. Це не означає, що потрібно опуститися до молодіжних жаргонізмів, але розбавити наукові терміни молодіжними слівцями не завадить.

Перевірка знань дошки, як каторга

Для будь-якої дитини, навіть підготовленого до уроку, вихід до дошки на загальний огляд подібний страшного вироку. Слід враховувати, що колективний контроль знань здатний вирішити одразу декілька проблем, від економії часу, до порятунку «засуджених» до загального приниження. Важливо враховувати, що ігрова форма не тільки сприяє сприятливої обстановки в класі, але і захоплює хлопців до активної діяльності.

Дайте сказати дитині!

Ймовірність того, що дитина засвоїла інформацію набагато вище, якщо він сам її промовив, тому важливо на уроці давати слово дитині. Потрібно виводити учнів на діалог, змушувати їх відстоювати свою думку і дискутувати з Вами.

Висновок простий. Щоб діти були зацікавлені Вами, треба бути зацікавленим ними, розуміти, в якій формі вони сприймають матеріал, бути більш гнучким і мобільним. Не карати за вживання сленгу в мові та ігор в мобільному телефоні, дозволяти їм займати активну позицію і вибирати рід діяльності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: