Як правильно спілкуватися один з одним

Іноді домовитися про що-небудь зі своїм чоловіком, набагато важче, ніж з закордонною фірмою. Ми не вміємо правильно спілкуватися один з одним, протилежною статтю. І десь причаїлася думка про те, що чоловіки і жінки говорять на різних мовах.

Часто розмова з чоловіком розвивається по одному з двох сценаріїв: він або мовчить як Олег Кошовий, або роздратовано перериває вас на половині слова. Чоловіки вважають, що жінки занадто багатослівні. Ми завжди говоримо не вчасно, не так і не те. Незаперечно: ми, звичайно ж різні і сама природа створила з відмінностями. І тому звичайний діалог іноді стає просто тортурами: чоловіки «виходять з рівноваги», жінки — ображаються. У чому ж справа? До речі, як розібратися з внутрішнім конфліктом можете прочитати на нашому порталі muzhikof.net

Абсолютно різні

Справа в тому, що уявлення про розмову та очікування від розмови у нас абсолютно не однакові.

Чоловіки чекають інформації, жінки – емоційної підтримки.

Чоловіки говорять для того, щоб їх вислухали і вибухають на півслові, якщо їх весь час перебивають якими або навідними питаннями. Жінки кажуть для того, щоб їх вислухали і підтримали.

Щоб ставили важливі, повні сенсу питання (типу «А він тобі? А ти йому?») І щоб взагалі активно висловлювали зацікавленість їхніми проблемами. Як говорить мудре прислів’я: «Якщо жінка просить ради – значить, їй просто нема кому вилити душу».

У чоловіків включається червоне світло і починається повний ступор коли жінка починає свій діалог з фрази «Нам треба поговорити про наші стосунки». Набагато простіше, вони переносять озвучування конкретної проблеми.

Чоловіки не люблять розпитувати, тому що вважає це неповагою до незалежності співрозмовника; жінки приймають це за холодну байдужість і не увага до їхніх проблем.

Чи є шанс «домовитися»? Звичайно, є, потрібно лише дотримуватися певних правил.

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА «СПІЛКУВАННЯ ПІДЛОГ»Правило №1.

Позначте конкретну проблему.

Чоловіки орієнтовані на конкретну, чітко позначену тему розмови. Краще сказати, вони хочуть знати — чого ви від них хочете отримати або дізнатися? Коли вони знають відповідь на це питання, чоловіки вважають, що володіють ситуацією.

Якщо ви заявили, що хочете поговорити про купівлю пилососа, значить, йому можна перевести дух і не напружуватися з приводу нещодавнього повернення додому за північ. «Так-так, люба, найкращу модель, я особисто прогляну всі технічні характеристики…» А уявіть, як здригнуться його нерви від вашого: «Нам потрібно терміново поговорити!» Як же вони слабонервны! Нам, жінкам, навіть в кайф сісти з подругами на диванчик і сказати: «Є розмова!» І подруги зовсім не занервничают, навіть швидше зрадіють. Яка різниця – про що говорити? Всі насолоду в самому процесі!

Як виправити становище?

Скажіть відразу «порядку денного». Розповісти, про що, але конкретно, ви з ним хочете поговорити. «Про наших відносинах» замінити на «Ми зустрічаємося вже п’ять років. Боюся, твоя нерішучість страшенно засмучує твою маму. Їй, напевно, вже хочеться передати свого хлопчика в надійні, перевірені руки. Чи Не пора нам… розстатися / одружитися?» Психологи стверджують, що жінкам потрібно говорити з чоловіком не натяками, а прямо про конкретні темах. Тому що наші чоловіки бояться натяків. Раптом ми проти них щось задумали? Раптом ми намагаємося ними маніпулювати?

Правило №2.

Не варто розмірковувати вголос.

Як правило, чоловіки розмірковують мовчки, озвучуючи тільки підсумок своїх роздумів. Вони вважають, що краще висловлюватися тоді, коли вже є конкретний відповідь чи, вони знають що хочуть повідомити. Ми ж можемо роблячи прибирання в кімнаті, говорити все, що приходить в голову: «Треба сьогодні ж віднести в хімчистку твою куртку, я просто з розуму сходжу від проблем і всіх цих турбот з нашим сином ніколи не думала, що мені буде так соромно: у нього знову дві двійки в чверті і моя мама завжди мені казала, що в тебе погана спадковість …» Виплескуючи безліч проблем , скарг і примх вголос за звичкою, нам навіть не приходить на розум чекати від чоловіків допомоги або взагалі якої-небудь реакції.. Вони просто втрачають терпіння…

Як виправити становище?

Розлучитися з цією звичкою і відтепер намагатися думати «про себе». А чоловікові при необхідності видати конкретне прохання або претензію. А от не певні, узагальнені скарги на нещасливу жіночу долю, швидше за все виведуть з себе будь-якого чоловіка і можуть посилити цю саму долю.

Правило №3.

Не тисніть на нього!

В армії прийнято «накази не обговорювати». Якщо ваші відносини будуються не в анти-терористичної зоні дій, то краще забудьте про командах. У мирному житті чоловіки хочуть самостійно вирішувати, що їм робити в тій чи іншій ситуації. Тому накази типу «Забий цвях негайно!» найчастіше будуть проігноровані.

Чоловік просто може відповісти, що цвях почекає. Що раніше ви якось без нього обходилися (без цвяха, зрозуміло). Що якщо не сьогодні, то завтра вона напевно заб’є (на цвях, зрозуміло). Чому так виходить? Відповідь проста: ви не залишили йому ( чоловікові, звичайно не цвяху) вибору. Не дозволили особисто самому прийняти вірне рішення і довести його до кінця. Не залишили шансу грюкнути кулаком по столу і, грізно натягнувши брови, вимовити: «Я вирішив вбити цвях!»

Як виправити становище?

Лагідно, не підвищуючи тону, попросити. А якщо вдасться оформити прохання в кілька пропозицій, успіх забезпечений. Якщо, все-таки, прохання так і залишилася не почута, спробувати вбити цей нещасливий цвях, тримайте тільки правильно молоток. У цьому випадку може совість чоловіка буде розбуджена, або ви дізнаєтеся, що самі прекрасно вмієте забивати цвяхи.

Правило №4.

Не чекайте від нього докладного опису почуттів, які він відчуває.

«Він ніколи не говорить про любов до мене! Звичайно якщо попросити… але після такого пояснення ніякої любові вже не захочеться!» Це навіть не дивно. Як вони самі кажуть: «Я старий солдат і не знаю слів кохання!» Якщо нам випадає нагода «любить вухами», то тільки в перші місяці відносин. Таким чином, вони нас «убалтывают». А це потрібно тільки спочатку!

Чоловіки рідко говорять і про інших своїх почуттях – проблеми з підлеглими або начальством, образи, напружених відносинах з іншими людьми. Вираження своїх почуттів за допомогою слів взагалі їм вдається з великими труднощами. А якщо вже чоловік пустився в діалог, насилу підбираючи правильні слова, ми повинні пишатися, що випали на нашу голову честю.

І ні в якому разі не перебивати! Слухати, не дихаючи і сидіти як мишка. Мабуть не кожен день таке трапляється! Адже чоловіки набагато серйозніше ставляться до того, що вони говорять. Швидше за все, це у них в крові: їх суворі небагатослівні прородители, ганялися за мамонтами, а не вели дискусії з подружками…І напевно таки це правильно.

Як виправити становище?

Спробуйте зрозуміти чоловіка – він не винен, що народився чоловіком. Можна змусити примусово до вираження почуттів. Під гіпнозом. Або під наркозом. А краще прийміть його таким, який він є. Навіть якщо і можливо змінити природу чоловіки, то це дуже важкий процес.

Чи варто витрачати сили? Може бути краще прийняти його правила гри?

ВОНИ

Розмова – це обмін інформацією.
Говорити про особисте – неппистойно.
Дружба – це спільна діяльність.
Хороший співрозмовник – той, який вміє вислухати, не перебиваючи, а в разі потреби дати слушну пораду.
Слухати монологи жінки — означає підкоритися.
Я сказав!

МИ

Розмова – це взаєморозуміння.
Треба терміново розповісти подрузі останні новини в деталях, обговорити сусідки плаття і вчорашній серіал і правильно вчинив Дон Педро.
Дружба – це спільні секрети.
Хороший співрозмовник активно витріщає очі, регулярно вимовляє «Та ти що?» і проносить повз рота ложку.
Слухати монологи чоловіки – завжди важко, але іноді корисно…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: