Як розпізнати наближення інсульту?

Інсульт посідає третє місце в світі по смертності серед інших захворювань, після серцево-судинних і ракових. Виникає інсульт внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу, що призводить до порушення або припинення функціонування мозку.

В залежності від патології розрізняють:

— Ішемічний інсульт. Трапляється, коли внаслідок закупорки судини, що живить головний мозок, відсутня кровопостачання певної ділянки мозку;

— Геморагічний інсульт. Виникає гіпертонії, від якої кровоносну судину розривається і кров просочує речовина мозку, утворюючи гематому. Ділянка мозку, просочений кров’ю, набрякає і гине від здавлювання.

Ішемічний (80% від загального числа випадків) інсульт найчастіше виникає у літніх людей. Він може розвиватися поступово, іноді йому передує мікроінсульт – короткочасна зупинка кровообігу мозку. Мікроінсульт вимагає обов’язкового обстеження у спеціаліста та проведення профілактичних і лікувальних заходів.

Геморагічний – більш важкий вид інсульту (10% від загальної кількості), йому передують сильний головний біль, нудота і блювота.

Як же розпізнати наближення інсульту?

Коли мова йде про інсульт, дорога кожна хвилина. Тому важливо якомога швидше розпізнати захворювання і викликати невідкладну медичну допомогу, щоб доставити пацієнта в лікарню, де будуть вжиті всі необхідні заходи. Від цього залежить не тільки те, якої шкоди встигне заподіяти захворювання, але часто і сама життя пацієнта. Часу на це відводиться приблизно 4-6 годин.

Щоб переконатися в наявності тривожних симптомів або виключити їх, скористайтеся наступним тестом на інсульт: запропонуйте хворому посміхнутися. Якщо хворий посміхається тільки однією половинкою рота, а інша частина залишається нерухомою, негайно телефонуйте в «Швидку». Асиметрія обличчя вказує на те, що вразив інсульт зону мозку, що відповідає за функціонування мовних органів.

Як ще розпізнати підступний недуг? Попросіть хворого змахнути руками. Якщо вийшов помах тільки однією рукою, а інша – небудь відстає, або зовсім знерухомлена – зволікати не можна. Наявності ураження ділянки мозку, що контролює рухи (при паралічі правої руки – пошкоджено ліве півкуля, при паралічі лівої – праве).

Інсульт можна виявити, запропонувавши хворому повторити за вами скоромовку або просто швидко порахувати. Якщо мова нечленораздельная або відсутня зовсім – це ознака поразки інсультом зони головного мозку, що відповідає за артикуляцію.

У всіх цих випадках необхідно запам’ятати локалізацію порушень для визначення зони ураження. І головне – вчасно надати допомогу. Коли ми говоримо про інсульт, то, як не можна більше підходять слова: «Хороше лікування – це швидке лікування» і «Зволікання смерті подібно».

До речі, що перенесли інсульт належить пройти довгий шлях реабілітації. Таке лікування краще проходити в спеціалізованих клініках, які надають послугу реабілітації після інсульту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: