Як вести себе під час розлучення

В період розлучення, коли рішення вже прийнято, але необхідність особистих зустрічей ще не відпала, колишнє подружжя часто не уявляють, як поводитися одна з одною. Паралельно встають і інші непрості питання — як порозумітися з дітьми або розповідати про пригоду родичам і друзям.

Найголовніше, що повинні зробити обидва колишніх дружина при розлученні – захистити дітей від переживань під час цього непростого періоду. Особливо важливо приділити увагу зовсім маленьким дітям. Поки батьки зайняті власними переживаннями, дитину мучить почуття провини – адже він не розуміє, чому батьки раптом розходяться, у нього виникає безліч питань про те, що буде далі.

Якщо дитина не задає ніяких питань, не потрібно пускати ситуацію на самоплив і радіти, що не доведеться нічого пояснювати. Малюк в будь-якому випадку переживає, але тримає всі свої почуття і страхи в собі.

Приділяйте спілкуванню з дітьми стільки часу, скільки можливо. Розкажіть дитині правду – батько від нас їде і не буде більше жити з нами. Детально поясніть малюкові, як буде проходити його спілкування з батьком, і всіма можливими способами спробуйте дати йому зрозуміти, незважаючи ні на що, і ви, і тато, як і раніше любите його.

Якщо у вас з колишнім чоловіком є спільні діти, зустрічі між вами неминучі. Намагайтеся впоратися з емоціями і ставитися до колишнього дружину нейтрально. Скільки б агресії ви не проявили один до одного під час розставання, ніколи не пізно відпустити минулі образи. Адже ви робите це заради дитини, якій необхідно спілкування з батьком.

Коли розлучення відбувається в бездітної сім’ї, можна цілком справедливо зауважити, що його наслідки не представляють такої складності. У будь-якому випадку, це болісно і неприємно, але не робіть з цього трагедії — з часом ви зможете взяти розлучення як цінний життєвий урок. Що стосується спільних друзів, то тут краще дотримуватися нейтралітету – не потрібно «ділити» їх або намагатися переманити на свою сторону близьких друзів чоловіка, з якими ви були в хороших відносинах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: