Як відучити дитину від соски

Соска — це просто порятунок від криків і криків малюка. Вона не тільки допомагає матусям, але і розвинути сосательную моторику в дитини. По досягненню одного року від пустушки потрібно позбавлятися, тут багато жінок задаються питанням — як відучити дитину від соски?

Відучити дитину від соски дуже не просто, так як смоктальний рефлекс у дітей сильно розвинений. Просто відібрати соску у дитини не вийде, він розплачеться і замінить соску пальцем або іграшкою, тому відучувати від соски потрібно поступово.

Навіщо відучувати дитину від соски?

Багато молоді матусі вважають, що дитину не потрібно відучувати від пустушки, що він сам поступово відучиться. Вони глибоко помиляються, адже несвоєчасне відлучення дитини від соски загрожує серйозними наслідками. По-перше, може зіпсується прикус, по-друге, це може вплинути на розвиток малюка,він може почати відставати в розвитку від однолітків.

Коли відучувати дитину від пустушки?

Взагалі, соска необхідна дитині для задоволення смоктального рефлексу, який розвивається до 1 — 1,5 року, далі вже починає розвиватися звичка, причому шкідлива звичка. Отже, відучувати дитину від соски потрібно саме в цьому віці, тобто від одного року до півтора років.

Як відучити дитину від пустушки?

Існує безліч різних способів відлучення дитини від соски, але 100% інструкції вам ніхто не дасть. Мама сама повинна вирішити як відучувати дитини, адже тільки вона знає характер свого чада. Наведу кілька способів.

 

Поступове відлучення дитини від соски:

Безпечніше застосувати цей спосіб. Все, що потрібно, — це як можна рідше давати дитині соску. Не давайте дитині соску кожен раз, як він розплачеться. Постарайтеся заспокоїти іншими методами: нагодуйте, спробуйте заколисати, приголубте. Давайте її тільки тоді, коли більше нічого не допомагає. Після того, як дитина заспокоїться, соску необхідно обережно забрати.

Відучення від соски більш дорослих дітей:

Даний метод підійде для більш дорослих дітей (1.5-3 роки), так як у них соска вже входить у звичку. Ось деякі поради як відучити дитину від соски.

  • Намагайтеся як можна рідше використовувати соску. Забороняйте дитині брати пустушку, але при цьому не потрібно кричати на дитину або принижувати його. Скажіть, що він вже великий, що йому не потрібна пустушка. Обов’язково хваліть, якщо він довго не бере її.
  • Відріжте кінчик соски, щоб вона викликала дискомфорт у дитини і він сам відмовився від неї.
  • Постарайтеся розважити малюка чим-небудь, щоб він забув про соску.

«Бабусин» метод:

Спосіб трохи дивний, але зате дієвий. Потрібно розіграти сценку, як-ніби соску з’їла собака або кішка, щоб дитина бачила, що соска «знищена», а іншу купити або де-небудь взяти можна сказати, що вона видається індивідуально з дитиною). Можна поступити простіше і просто сховати соску, а малюкові сказати, що той сам її втратив і сам винен. Як не дивно, але цей спосіб дуже добре працює, і дитина швидко забуває про пустушки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: