Як вилікувати грудного малюка від грипу?

У новонароджених ця хвороба може спричинити за собою різні ускладнення центральної нервової системи і серцево-судинної. Понад 40% випадків хвороби викликається отит, який часто призводить до втрати слуху. Зазвичай у малюків до року грип протікає дуже важко — дитина може відмовитися від їжі, у нього може бути важкий нежить, втрата ваги і блювота. Якщо ви помітили перші ознаки хвороби у малюка, потрібно терміново викликати лікаря, який буде спостерігати за ним, раз в два або три дні, поки він повністю не видужає.

Малюків треба оберігати від грипу за допомогою профілактичних заходів. Наприклад, вагітна матуся на другому, і третьому триместрі вагітності може зробити щеплення від грипу, яка буде захищати малюка в перші місяці його життя. Найкращим засобом профілактики є грудне молоко матері, так як воно містить цілий комплекс корисних речей, які необхідні дитині. Навіть якщо малюк захворів, не переставайте його годувати. Гуляйте з малюком якомога частіше на свіжому повітрі, провітрюйте кімнати і частіше робіть прибирання, дотримуйтесь особисту гігієну і уникайте громадських місць. Під час хвороби дитини не варто забувати здоров’я самої себе, адже мами під час хвороби спілкуються з дитиною більше всіх, а значить їм потрібно подбати про себе коханої.

Як вилікувати грип у малюків?

Якщо ж ваша дитина все-таки захворів, не припиняйте годувати його грудним молоком. Якщо у малюка температура вище 38°С, потрібно зробити все, щоб її збити, так як вона може викликати порушення обміну речовин або навіть судоми. Для цього можна скористатися повітряними ваннами і прохолодними обтираннями. Якщо народні методи не допомагають, використовуйте ректальні свічки з вмістом парацетамолу, або дайте жарознижувальний сироп.

Почистіть носик малюка від слизу, але тільки не грудним молоком. Краще закапати в ніс розчин морської солі по одній — дві краплі три рази в день. Якщо ж хвороба протікає в супроводі сильного кашлю, малюку можна прийняти парову ванну, але тільки якщо у нього немає високої температури. Наберіть у ванну гарячу воду, додайте в неї кілька крапель масла хвойних дерев, і шлях дитина подихає цим пором.

 

Не забувайте, що грип у немовлят – серйозне вірусне захворювання, яке вимагає оперативного і обережного лікування. Після того, як малюк підросте і остаточно сформується імунітет, потрібно подбати про щорічної вакцини проти цієї інфекції, яка захистить його від хвороби та її ускладнень.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: