Як забути погане

Що робити, коли неприємні картини з минулого постають перед очима, немов живі, але вже в сьогоденні? Як перестати прокручувати в голові доводять до нестями ці виснажливі спогади?

МЕХАНІЗМИ ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ І ЗАБУВАННЯ

Людська пам’ять так влаштована, що запам’ятовується найбільше емоційно забарвлені моменти життя, і саме те, що більш актуально і значуще для людини. До тих пір, поки неприємні спогади не втратять свій емоційний заряд, тобто поки не будуть нейтральними, вони продовжують впливати на нас.

На швидкість процесу «забування» сильний вплив надає і індивідуальні особливості людини. При інших рівних умовах людина з оптимістичними складом особистості, життєрадісний і бадьорий обжене песиміста в цьому процесі.

На сьогоднішній день немає єдиної теорії механізму пам’яті.

Якщо розглядати фізіологічний підхід, то в основі його лежить властивість нервової тканини зберігати в собі сліди нервового збудження, утворюються тимчасові нервові зв’язки, які зберігаються, згасають і пожвавлюються при певних умовах.

Останнім часом з’являється багато прихильників теорії, що наші спогади знаходяться не тільки в нейронних мережах мозку, а являють собою якісь енергетичні хвилі.

ЯК ПРИСКОРИТИ ПРОЦЕС «ЗАБУВАННЯ» ПОГАНОГО?

Перше, що необхідно зробити – це усвідомити, що постійно витягуючи з пам’яті ці образи, спогади ви лише укріплюєте їх, бездумно наповнюєте їх енергією, завдяки якій вони будуть продовжувати жити в вашому мозку, у вашій душі ще довго.

Друге, що потрібно зробити – це дати вихід цієї енергії, зняти емоційний заряд, перетворити спогади в нейтральне знання. А от щоб це сталося, для цього, як не дивно це може прозвучати, необхідно свідомо оживити ці події минулого. Але робити це під особливим контролем.

ТЕХНІКА «ЗАБУВАННЯ»

1. Як би вас не мучили погані думки протягом дня, виділіть для цього чітко визначений та обмежений час, для початку 30 хвилин в день, назвіть це час «година спогадів». В інший час беріть під контроль і женіть геть весь цей негатив. Поступово цей час буде скорочуватися.

2. «Ловіть» спогади відразу, як тільки вони виникають. Ви щось робите, де знаходитесь і раптом… раптом виникають образи, неприємні думки, замріть, зупиніться, зупиніться повністю, не рухайтесь, усвідомте цей момент, станьте свідком того, як це відбувається. Півхвилини, які у вас будуть, повинні бути спрямовані на усвідомлення того, що запланований «година спогадів» ще не настав. Далі направте увагу на те, що може вас відвернути.

3. Якщо хаос в голові долає особливо сильно, пробуйте тантристскую практику «Без голови». Полягає вона в тому, що потрібно ходити і думати, що у вас більше немає голови, тільки тіло. Постійно пам’ятати, що голови немає. Уявити себе без голови. Повісьте дзеркало так низько, щоб, коли ви на нього дивіться, ви не могли б побачити голову, а тільки тіло. Спробуйте відчути дивовижну тишу і невагомість, адже голови, то у вас немає.

4. Приберіть з вашого простору максимально можливу кількість предметів, які «запускають» механізм пам’яті. Зовнішні подразники оживляють сліди нервового збудження майже миттєво.

5. Під час «години спогадів» скидайте емоційний заряд своєї пам’яті. Це можна робити, наприклад, такими способами.

«МАКСИМУМ НЕГАТИВУ»

Протягом 30 хвилин дайте волю своїм спогадам на повну котушку. Будьте в самоті, вимкніть світло, вимкнути телефони, увімкніть дуже сумну музику.

Згадуйте сцени минулого, всі деталі, всі нюанси, не дозволяйте собі зупинятися, не дозволяйте собі ніякого навіть натяку на гарний настрій. Кричите, плачте, стоните, волаєте, тільки не зупиняйтеся.

Скоро ви виявите, що довго залишатися в такому стані дуже важко, так як ви це робите свідомо і ви в цьому не губитеся і не розчиняєтеся.

Через 30 хвилин раптово вийдіть з негативності. Запаліть світло, увімкніть гарну веселу музику і танцюйте протягом 20 хвилин. Потім прийміть душ. Він змиє весь негатив, і це вас очистить.

«КОЛЕСО ЧАСУ»

1. Візьміть білий аркуш паперу звичайного формату (А4) і намалюйте на ньому коло діаметром 7 — 9 див. Коло —досконала мандала часу, не має ні початку, ні кінця і вміщує будь-яку можливу форму існування і зміст людського переживання.

2. Намалюйте в ньому червоний вогняний хрест, який є символом смерті і відродження.

3. Прикріпіть цей лист перед собою на відстані 20 — 25см. Протягом 3 — 5 хвилин пильно дивіться в цей круг.

4. Закрийте очі. Зробіть кілька глибоких вдихів і видихів розслаблення.
Згадайте першу ситуацію, коли ви відчули гостре негативне почуття: шок, страх, образу… Коли це відбувалося, які життєві обставини, що вас оточувало, що або хто викликав це почуття…

5. Коли ви повністю увійшли в цю ситуацію — в думках, почуттях, образах, тілесних відчуттях, відкрийте очі і спробуйте уявити, побачити, відчути її в колі. Потім повільно зітріть цю ситуацію рухом хреста за годинниковою стрілкою.

6. Закрийте очі, зробіть глибокий вдих, видих і згадайте другу ситуацію, коли ви відчули гостре негативне почуття: страху, образи, провини…Зробіть з цією ситуацією те ж саме — прокрутити колесо часу і звільнитеся від важкого тягаря спогади. Потім згадайте третю ситуацію, четверту… сьому… і з кожним поворотом вогняного меча наближайте колесо часу до теперішнього моменту…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: