Як загартовувати дитину

Як відомо, діти більше схильні до простудних захворювань. Природно, що будь-яка мати хоче, щоб її дитина була здорова. Але як це зробити? Потрібно почати загартовувати дитину.

Завдяки гартуванню ваша дитина стане витривалішими, буде стійкіша переносити переохолодження і перепади температур. Найголовніше, він набагато рідше буде хворіти!

Коли починати загартовувати дитину?

Багато вчених рекомендую починати загартовувати дитини ще до народження. Контрастний душ, щоденні прогулянки, провітрювання приміщення — ось три складові, які допоможуть вам забезпечити хороше здоров’я майбутнього малюка. Почати загартовувати свого малюка можна відразу ж після народження. Перед цим обов’язково слід проконсультуватися з вашим дільничним лікарем.

Як загартовувати дитину?

Багато людей вважають, що загартовування — це звичайні обливання водою. Сонячне, повітряне та водне загартовування — ось три важливі складові, які допоможуть вам правильно загартовувати дитину.

Повітряне загартовування дитини

Процес загартовування дитини повітрям складається з прогулянок і провітрювання приміщень. Гуляти потрібно кожен день 1-2 години. Виводячи дитину на прогулянку, одягайте його так, щоб йому було не жарко, але й не холодно. Перед провітрюванням приміщень вам слід купити додому термометр, щоб більш точно стежити за температурою в кімнаті. Почніть провітрювати приміщення до температури 23 градуси, кожні 4-5 днів знижуйте температуру на 1 градус, але не доводьте температуру в кімнаті нижче 13 градусів.

 

Сонячне загартовування дитини

Якщо ви хочете правильно загартовувати дитину, то прийняття сонячних ванн йому просто необхідні. Сонячні ванни слід приймати з особливою обережністю, щоб уникнути сонячного або теплового удару. Починати слід з 2 хвилин і поступово доводити до півгодини. Після сонячного загартовування слід облитися теплою водою (саме теплою), а потім насухо витерти дитини рушником.

Водне загартовування дитини

Гартувати дитину водою самий дієвий, але і самий небезпечний спосіб, так як ризик простирадло і захворіти вище, тому тут потрібно бути максимально уважними та обережними. Починати потрібно з звичайних обтирань, змочіть м’яке рушник у воді температурою 36 градусів і обтирите цим рушником усього дитини. Протягом року потрібно знизити температуру до 22 градусів. Після проходження курсу обтирань (приблизно півтора року) можна приступати до обливання. Почніть з температури 36 градусів, поступово знижуючи її до 20 градусів. Після обливань обов’язково обтирите малюка до суха, розтираючи шкіру до легкого почервоніння.

Як правильно загартовувати дитину?

  • загартовувати дитину потрібно щодня;
  • слід припинити загартовування дитини під час хвороби і заново починати тільки після повного одужання;
  • час, що відводиться на загартовування дитини, поступово слід збільшувати;
  • загартовування слід поєднувати із заняттями фізичними вправами;
  • якщо дитина погано переносить загартовування, то краще його припинити.

Пам’ятаєте! Загартовування дитини має проходити регулярно і поєднувати в собі сонячні, повітряні і водні ванни.

Ще одну цікаву статтю можна прочитати тут

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: