Як заспокоїти гіперактивного дитини

Важливо зрозуміти, що таке гіперактивність?

Це синдром підвищеної розумової та фізичної активності, при якому переважають процеси збудження над гальмуванням.

Гіперактивність чи поведінка

Є діти які посидіти тихо не можуть не секунди. Батьки спихають все просто на погану поведінку. Але це абсолютно не зовсім так.

Якщо ваша дитина мчить по квартирі, як ураган, змітаючи все, що йому потрапляє на шляху, а захопити його ліпленням з пластиліну або малюванням ні як не виходить, у вас, швидше за все синдром гіперактивного дитини.

Такі діти народжуються або у зовсім молодих мам, яким ще немає 19 років, або у тих, кому до народження малюка стукнуло далеко за 30, а також у батьків, чий вік наближається до 40 років. Притому, у 57% батьків таких ось гіперактивного дитини, в такі ж роки, так само були ознаки цього стану.

ЛАСКАВА СТРОГІСТЬ

Діти не дає батькам ні секунди тиші і спокою, весь час тримають їх у стані напруги. А вони зазвичай реагують однаково на стрес, або просто не звертають увагу на його поведінку, або постійно привчають до порядку, заражаючи малюка своїм нервовим станом.. І обидва способи є неправильними! Щоб втихомирити б’є гейзером енергію вашого гіперактивного дитини, дотримуйтеся деяких правил.

Не потрібно лаяти дитину! Його можна з допомогою окриків і ляпанців карати і обсмикувати Але і зовсім не звертати увагу не можна, переконуючи себе, що з діагнозом не сперечаються і що краще не дратувати і без того нервового дитини, теж непотрібно. Оптимальна лінія поведінки терпіння і ласка.

Якщо дитина входить у раж, ось-ось зірветься, обійміть його і прошепотіть на вушко що-небудь заспокійливе: «Тихо-тихо-тихо… Ну-ка, почекай, мій хороший, слухай, що я тобі розповім… Зараз ми з тобою… Ми напевно з тобою підемо в кімнату, візьмемо… що ми візьмемо? Ні, не телефонну трубку… Ми з тобою візьмемо книжку, відкриємо її на сторінці, ти пам’ятаєш на якій ми зупинилися ипочитаем…» Повторення однакових слів дасть установку на заспокійливий ритм, а ласкаві дотики розслаблять малюка, це так звана мама-терапія.

Таким діткам краще встановити режим дня. .Щоб перемогти стан гіперактивності, в якому перебуває ваш малюк, потрібно навести порядок у його житті.

2 млн дітей з ознаками гіперактивності та дефіциту уваги офіційно зареєстровано в нашій країні. Насправді, вважають фахівці, таких малюків набагато більше.

Як заспокоїти гіперактивного дитини

Більше гуляйте з дитиною, бажано, щоб небуло інших діток: в їх присутності увагу і поведінку гіперактивної дитини перезбуджується. До того ж він заведе всіх інших, і сам від цього страждає.

Не вимагайте негайної реакції. Попередьте малюка заздалегідь, що пора їсти, купатися, відпочивати. Скажіть, що його час підходить до кінця, а потім ще раз або два нагадайте йому. Він не здатний відразу ж закінчити свої заняття!

Слідкуйте за тим, що ви говорите. Ваш тон повинен бути спокійним, а не роздратованим. Ритм рівномірним.

Фільтруйте свої враження. Їх надлишок — навантаження для малюка. Важливо вчасно відвести його з гостей або кафе, до того, як він перевозбудившись, почне втрачати над собою контроль. Йому не можна робити галасливий день народження. Можна в гості запросити двох — трьох його друзів, звичайно якщо ви добре продумаєте їх ігри і будете тримати все під своїм контролем.

Такими дітками не треба командувати, а питати. Щоб зупинити к ураган, дорослі зазвичай прикрикивают на нього «Іди!», «Не кричи!», «Припини!» або починають читати моралі, які діти не сприймають. Привести його у нормальний стан допоможуть звичайні питання, на які можна дати короткі відповіді. Запитаєте: «Ти ще не хочеш їсти? З татом сьогодні поговорив по телефону? Бабуся хочеш приїде завтра?..» Зацікавився розмовою, малюк стане трошки заспокоюватися.

Намагайтеся зацікавити дитину. Подумайте, які придумати цікаві заняття, щоб привернути увагу малюка. Стіл краще поставити біля стіни, а не біля вікна, щоб малюк не відволікався. На столі не залишайте відволікаючі увагу предмети тільки те, що в даний момент потрібно малюкові!

НА ЗАМІТКУ!

Уникайте всього, що збуджує. Телевізор і комп’ютер виснажують дитячу нервову систему, посилюючи прояви гіперактивності.

Залиште Вашу думку про статтю

Як повернути уважність дитини

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: