Як знайти майстра по ремонту годинників

Годинник набувають багато людей, одні носять їх в якості стильного аксесуара, інші використовують їх за прямим призначенням, деякі є щасливими володарями антикварних годин. Але і у тих і у інших виникають труднощі в разі їх поломки. Тому ремонт годинників – це популярна, актуальна та необхідна послуга. Періодичне обслуговування необхідно таким механічним швейцарським годинником, як Maurice Lacroix. Кварцові годинники потребують заміни батарейок, так і від інших несправностей ніхто не застрахований. Але як вибрати хорошого майстра з ремонту годинників? Ви можете знайти дуже багато майстерень, а як дізнатися, де працюють справжні професіонали?

Спеціальність годинникаря досить складна, але відноситься до рівня середньої освіти.

Цю професію можна освоїти у професійному коледжі, на годинниковому заводі, або в приватній майстерні. Навчання триває дев’ять місяців, якщо вивчають механічні великогабаритні годинник, і три роки, якщо мова йде про механічних наручних, електронних і кварцових годинниках. У навчальному закладі годинникарям викладають технічні предмети, навчають збирати і розбирати механізми, поводитися з інструментами, змащувати і замінювати деталі, знаходити і виправляти несправність.

Годинникар отримує розряди з першого по шостий, але може дійти і до сьомого, а це вже вищий рівень майстерності. Такий майстер безцінний, і дуже велика рідкість, він зможе полагодити аналого-цифрові кварцевий годинник з індикацією зміщеною, годинник з потрійним календарем, таймер, секундомір, сигнальним пристроєм і антикварні. Тому, звертаючись до майстра, з’ясуйте який у нього розряд, який перелік робіт він може виконати, ремонт якої складності здатний здійснити.

Якщо ж у майстри шостий розряд, то він може ремонтувати спеціальні види годин і складні конструкції, секундоміри з двома стрілками, хронометри, восьмиразрядные годинники, які показують рік, день тижня, секунду, хвилину, годину.

Годинникар, має п’ятий розряд, зможе відремонтувати механічні настільні, наручні механічні, з додатковим механізмом, а так само малого калібру годинник. Регулює осьові зазори, хід годин, складні вузли при ремонті.

Ремонт старовинних годинників значно відрізняється від ремонту сучасних годин. Старі механізми не мають стандартні вузли, карти змащення, схеми складання і розбирання, майстру знадобиться багато часу, щоб їх добре вивчити і прийняти рішення, як усувати неполадки. Якщо майстер некваліфікований, то він може завдати ще більшої шкоди. І потім доведеться довго шукати фахівця, який усуне грубі сліди ремонту. Тому до вибору майстра потрібно підійти дуже вимогливо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: