Жінка-начальник

Як свідчать офіційні дані, кількість жінок, які займають керівні посади, зросла на 12%, з них гендиректорів на 4% більше, президентів — на 3% і голів ради директорів — на 5%.

Такі дані оприлюднили фахівці PWC і Асоціації менеджерів. Вони привели опитування серед 80 наших і зарубіжних компаній. Як і зазвичай, найбільше жінок працюють на посаді головного бухгалтера (понад 90%). Не набагато менше працюють в якості директорів з персоналу (65%) і фінансових директорів (49%). Якщо порівнювати показники з минулим роком, то слід сказати, що з 2011 року кількість працівників жіночої статі, яких було призначено на керівні посади, зросла на 38%.

Також це опитування включав і деякі особистісні характеристики. Наприклад, понад 40% опитаних, але питання, які переваги жінок, вони відповіли — наявність у них необхідних навичок. 25% сказали, що працьовитість і працездатність. Кожен п’ятий — готовність жінок працювати за меншу винагороду. А от якщо порівнювати жінок з сильною статтю, то багато хто стверджують, що їм недостатньо амбіцій і емоційної стійкості. Велика частина жінок-керівників воліють роботу в Москві, так як кар’єрне зростання там вище.

Багато хто думає, що головним моментом, який не дає жінці йти вгору по кар’єрних сходах, так це декрет. Насправді, за словами роботодавців, це характерно тільки в половині випадків. Набагато частіше проблемою є брак комунікативних здібностей (майже 83%), і професійних знань (65%). А ось гендерну дискримінацію враховує дуже маленький відсоток опитаних.

Хочу зауважити, що думка, що існує, мовляв, жінка ніколи не будуть ставитися лояльно до таких же, як вона на практиці не є дійсністю. Як заявила директор з персоналу однієї відомої інвестиційної компанії, на роботу в Санкт-Петербурзі на посаду генерального директора була запрошена жінка. Мало того, вона запевняє, що кількість жінок в компанії за останній час значно зросла і тепер становить близько 80 %. Ви можете подумати, що тут справа в жіночої солідарності. Але можу вас розчарувати. Причина в тому, що в основному жінки мають такі професійні якості, яких потребує компанія. Такий же приклад характерний і для російського філії відомої американської компанії Microsoft. Можна тільки уявити, що з ради директорів третя частина — це жінки (7 із 21). Всі ці приклади свідчать тільки про одне, що Росія наближається до світових стандартів, і не обертається назад, де головною роллю жінок було народження дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: