Небезпеки, які приховує в собі зима

Зима обіцяє нам масу позитивних емоцій. Адже атракціони, створені природою, за вхід плати не вимагають, а задоволення — вище даху! Лижі, ковзани, сноуборд, підлідна рибалка… Головне — дотримуватися правила грамотної зимівлі, які допоможуть вам уникнути сезонних проблем і не пропустити ці сніжно-льодові забави.

ОЙ, МОРОЗ, МОРОЗ…

Зима в цьому році буде сніжною і суворою, попереджають метеорологи.

Відморожені вуха, ніс і пальці — класичний варіант зимової місцевої Холодової травми. Найчастіше постраждала частина тіла неприродно біліє і втрачає чутливість. Після відігрівання набрякає, червоніє і моторошно болить.

При обмороженні в жодному разі не розтирайте уражене місце снігом або спиртом.

При перших ознаках обмороження терміново розітріть вухо, на щоку або носа вовняним шарфом і постарайтеся якомога швидше дістатися до теплого приміщення. Руки можна зігріти легким масажем, а стопи розтерти у напрямку зверху вниз. Обов’язково випийте або з’їжте щось гаряче.

НА РІВНОМУ МІСЦІ….

Зима — саме травмоопасное час року.

За статистикою, до лікарів щодня звертається близько 200 осіб з травмами, отриманими при падінні. Змінна взуття та ожеледь — найчастіші причини падінь. Спектр можливих наслідків самий широкий — від банального удару з синцем до струсу мозку, від удару потилицею об лід до перелому шийки стегна.

Правильно падати теж треба вміти.

Головне — в потрібний момент швидко згрупуватися і буквально згорнутися в клубочок. А щоб зменшити ймовірність травми, не варто дефілювати по слизькій доріжці.

В ожеледь наступайте на дорогу всією стопою. Носіть зручне взуття на стійкому каблуці або рифленій підошві. Не тримайте руки в кишенях: при випадковому падінні у вас не вистачить часу, щоб інстинктивно вийняти їх і вхопитися за що-небудь: дерево, стіну, чагарник або стовп. А ставши очевидцем того, що хтось послизнувся і впав, не намагайтеся відразу ж поставити людину на ноги, сміючись над його незграбністю. Не чіпаючи потерпілого, з’ясуйте, де і що болить. Якщо людина не відчуває ніг, не може поворухнутися, негайно викликайте «швидку», і не треба намагатися посадити або перевернути його на бік. Якщо постраждали тільки нога або рука, треба забезпечити спокій кінцівки і знову ж викликати «швидку» або звернутися за допомогою до найближчого травмпункту. Тільки лікар може відрізнити забій від розтягнення зв’язок, а розтяг від перелому. Тим більше, що деякі переломи видно тільки на рентгенівському знімку.

· 60% всіх «приземлень» припадає на руки. Падаючи, ми інстинктивно виставляємо їх вперед. Характерні ознаки перелому променевої кістки — різкий біль, що підсилюється при русі, набряк і деформація в нижній третині передпліччя. Зафіксуйте руку, а до місця перелому прикладіть шматок льоду. І відразу до лікаря!

· При розтягуванні зв’язок досить тугий пов’язки і холодного компресу.

· При вивиху не намагайтеся самі нічого вправляти, залиште це фахівцеві. Вивих суглоба — травма «злопам’ятна». Згодом вона буде нагадувати стійкою болем «на погоду», повторюваним подворачиванием стопи, розвитком артрозу.

НЕБЕЗПЕЧНА КРАСА

Так і хочеться сфотографувати бурульки, які прикрасили даху. Але потрібно бути обережним!

Щоб уберегтися від цієї напасті, не просто частіше піднімайте очі, а взагалі намагайтеся близько не підходити до стін будинків.

Залиште Вашу думку про статтю

 

Чому жінки всіх чоловіків називають ………….

 

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: