Низька самооцінка, причини і способи боротьби

Занижена самооцінка — явище, яке в наш час зустрічається дуже часто. Це коли людина ставиться до себе негативно, не поважає себе, не впевнений у своїх силах.

Причини заниженої самооцінки

Занижена самооцінка буває ситуативною і постійною. Вона здатна конкретно зіпсувати ваше існування, бо життям це назвати важко.

Причина може мати коріння в дитинстві, а може зародитися вже і в зрілому віці. Коли людина терпить не удачу в справах і втрачає віру в себе. Вплив батьків, однолітків, вчителів і навіть сторонніх людей здатне розвинути низьку самооцінку.

Батьки часто порівнюють дитини з сестрою чи братом — це вже шлях до поганої самооцінці. Дитина і сам потім починає порівнювати себе, приділяючи особливу увагу людям з яскраво вираженими талантами, якими захоплюються інші.

Ще одна причина, батьки не розуміють своєї дитини. не враховують його індивідуальність. Вони ігнорують думку свого чада встановивши свою точку зору вище, так як дорослим, видніше.

Влада опіка або надміру може так само привести до несамостійності. дитина ставати не пристосованим до життя, пливуть за течією. І поруч з цією лінню і живе низька самооцінка. Людина знає. що сам він нічого не доб’ється і заздалегідь не впевнений у своїх силах. Так не варто і пробувати.

Причин може бути дуже багато, але все це призводить до одного результату — заниженої самооцінки.

Ознаки заниженої самооцінки

Ухилення від похвали, нерішучість, порівняння себе з іншими, болючий перфекціонізм, ( це коли тяга до досконалості приймає болючий оборот) поступки, негатив у промові, почуття провини.

Як боротися з заниженою самооцінкою

Занижена самооцінка приносить в життя людини душевний дискомфорт. Людина не почувається повноцінним, відчуває провину і заздалегідь упевнений у своїй поразці. У боротьбі з цим головне, щоб людина сам усвідомив це й захотів виправити це. Краще відвідати психотерапевта. Але цього може бути недостатньо, потрібно ще самостійно проводити роботу над собою. Є кілька порад.

Необхідно полюбити себе, взаємодіяти з оточуючими. самовдосконалюватися.

Щиро бажаю Вам удачі!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: