Панічна атака, що робити ?

Буквально на порожньому місці з’являється страх, голова йде обертом, кидає в піт, то в холод, ноги стають ватяними. Здається, ще трохи і серце зупиниться… Панічна атака…..

Психологічні розлади мало чим відрізняються від деяких хронічних хвороб. Людина може відчувати себе добре, а в якій-то одні момент – раз, і припадок. Коли напад закінчується, людина повертається в звичайний стан і знову відчуває себе чудово на фізичному і психологічному рівні. Як ніби нічого й не сталося.

Зверніть особливу увагу на емоційну частину психологічної атаки: страх померти, позбавлення правильної орієнтації, страх зійти з розуму, розлади самосприйняття, втрата контролю над собою, збентежений хід думок, невідповідність дійсності.


Найбільш очевидна ознака – неконтрольований панічний страх, який знаходить на вас як хвиля, і боротися з ним може здатися абсолютно неможливо.
Панічна атака, а саме так називають подібний стан можна сміливо зарахувати до хвороб цивілізації. У жителів так званих країн «третього світу» ця недуга практично не зустрічається. Напади паніки можуть виникати без приводу і не піддаються прогнозуванню. Збоїв у роботі організму лікарі при цьому не знаходять, а хворий продовжує стикатися з незрозумілим страхом, який охоплює все тіло і душу. Як повернути контроль над собою?

Відчуваєте наближення нападу відкрийте вікно, сядьте в крісло, поклавши на чоло змочений в холодній воді рушник і посидьте спокійно.

Щоб заспокоїтися, прийміть 20 крапель настойки валеріани або випийте чашку ромашкового чаю.

Надалі, щоб назавжди забути, що таке панічна атака, правильно плануйте роботу і відпочинок. У вільний час займайтеся йогою, плаванням, ходьбою. У вихідні дні частіше вибирайтеся на природу.

Якщо взяти себе в руки не виходить, не соромтеся звернутися до лікаря. Панічні атаки лікує не терапевт і вже тим більше не подруга, а психоневролог (психіатр). У візиті до нього немає нічого ганебного і страшного. Сучасні препарати (а правильно підібрати їх здатний тільки фахівець) допоможуть забути про неприємні відчуття і прийти в гармонійний стан.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: