ПІВОНІЇ В САДУ

Найбільшою любов’ю півонії користуються в Китаї. Саме звідти до нас приїжджають найцікавіші сорти, з любов’ю виводяться тамтешніми селекціонерами. Однак і в Росії ці квіти користуються великою популярністю, оскільки пишні кущі з величезними квітами всіляких відтінків прикрашають сад всю весну і літо до глибокої осені. Не тільки квіти, але і декоративна зелене листя служать прикрасою будь-якої клумби.

Висаджують півонії в кінці літа або на першу декаду вересня. Рослинам необхідно добре вкоренитися, щоб перезимувати без втрат. Для посадки потрібно буде велика яма, выкапываемая на глибину до 70 см В неї вносять три відра органічного добрива з перегною або компосту, а так само 50-100 грамів вапна і 0,5 кг золи. Всі добрива ретельно перемішуються разом з грунтом, і в цю яму висаджується корінь півонії. Але не на дно, а у верху. Шарами засипте яму, при цьому добре поливаючи, а у верху висаджуйте корінь так, щоб бруньки на ньому були на одному рівні з краями ями. Якщо під час поливу корінь опустився глибше, його потрібно підтягти вище, і присипати додатково землею.

«деревовидний піон»

досить добре, але вкривати їх обов’язково. Для цього восени з настанням стійких заморозків, потрібно зібрати сухе листя і вкрити місце посадки товстим шаром до 30 див. Можна вкрити і ялиновим гіллям. До самих заморозків посаджений кущ потрібно постійно поливати. Лише тоді на нього сформуються квіткові бруньки. В іншому випадку рослина може дати пишний і рясний кущ з листя, але він таки не зацвіте. Правильний догляд дозволить кущу рости і добре цвісти на одному і тому ж місці до 15 років.

Якщо ваш кущ уже досить старий, його можна розділити на декілька і розсадити на нові місця, або залишити один на колишньому місці і просто оновити. Для цього в середині серпня його потрібно викопати. Це не просте завдання. Окопується кущ по периметру на відстані до півметра від листя і вглиб так само на півметра. Потім за допомогою вил обережно витягують всю кореневу систему. В залежності від потреби кущ або ділять на кілька частин гострим ножем, або обрізають зайве. Місця зрізів присипають вугіллям. Висаджують відразу ж в підготовлені ями.

Можна виростити півонія і з насіння, але це надзвичайно трудомісткий і довгий процес, оскільки в цьому випадку рослина зацвіте лише на четвертий або п’ятий рік з моменту посадки. Те ж саме відноситься і до зрізах коренів. З них теж зросте кущ, але зацвіте лише через кілька років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: