Пластична хірургія в сучасному житті

Всім відома фраза стала класикою «Краса вимагає жертв!».

Якщо застосувати цю фразу по відношенню до сучасної пластичної хірургії, то цілком можливо вона повинна звучати так: «Краса вимагає жертв! І немалих!» І дійсно, в сучасному світі бажання бути завжди красивою і привабливою дуже сильно (і не тільки у жінок!). Не дивно, що словосполучення «пластична хірургія» стало звичним для нашого слуху: телевізійні передачі, радіоефіри, статті в газетах і глянцевих журналах все частіше і частіше пропонують послуги пластичних хірургів, які обіцяють зробити нас красивими і молодими. Така активна пропаганда призвела до того, що в нашому динамічному світі, де високо розвинуті наука і медицина, свою гідну нішу зайняла і пластична хірургія. Незважаючи на той фат, що сучасне суспільство стало набагато краще розбиратися в питаннях пластичної хірургії, мало хто замислювався про те, що ж таке пластична хірургія в дійсності.

Мало хто знає, що саме поняття «пластична хірургія» з’явилося ще в 18 столітті, а вже з кінця дев’ятнадцятого століття воно досить міцно увійшло в світ медицини, а потім вже і в суспільне життя. Фахівці відзначають, що у багатьох людей поняття «пластична хірургія» асоціюється лише з невеликою областю цього напряму – операціями, спрямованими на удосконалення зовнішності, такі як видалення родимки. Це абсолютна помилка. В цілому пластична хірургія включає в себе дві великі області: естетичну хірургію, основна спеціалізація якої включає «пластику», спрямовану на поліпшення зовнішності, а також реконструктивну хірургію або відновлення шкірних покривів, «реставрацію» частин тіла або пошкоджених органів. У сферу реконструктивної хірургії входять також операції з видалення новоутворень, що відновлюють операції на кістках і тканинах, а також операції з відродження м’язової активності особи (міміки), що виникла в результаті паралічу.

Незважаючи на те, що дві зазначені нами галузі пластичної хірургії, на перший погляд можуть здатися досить різними, все ж їх багато що об’єднує. Перш за все, в обох областях хірургічного втручання використовуються якщо не однакові, то дуже схожі технології і способи оперативного втручання, наприклад, технологія роботи з шкірним покривом при «підтяжки обличчя схожа з технологією роботи з нервами паралізованого особи. До того ж, нововведення в області естетичної хірургії активно використовуються для реконструктивних операцій, в ході яких лікарі постійно беруть до уваги естетичний результат.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: