Повноцінний і правильний відпочинок — запорука здоров’я і успіху

by Адміністратор

Перш за все, потрібно зрозуміти, що повноцінний відпочинок вкрай необхідний працюючим людям, особливо тим, хто вважає себе трудоголіками, і навіть потай пишається своїми здібностями до довгої напруженої праці. Повірте, якщо ви не будете відпочивати, причому, робити це правильно, то дуже скоро вам доведеться витрачати ваш дорогоцінний час на візити до лікарів, коли можна було б з успіхом використовувати його на приємне розслаблення.

Дев’ять правил правильного відпочинку

 • Доведено вченими, що якщо протягом робочого дня ви виділите близько години на післяобідній відпочинок, а також протягом кожної години будете приділяти хоч 5 хвилин короткого розслабленню, то робота буде продуктивніше, а здоров’я – міцніше.
 • Вихідний — раз в тиждень мінімум, це повинно бути нормою для всіх, незважаючи на те, що на роботі вічний аврал, і вас підмиває попрацювати навіть у вихідні, щоб все встигнути. Повірте – не встигнете! Справи – це як сніговий ком, ви самі з головою в ньому потонете, а як же сім’я, діти? Хоч один день в тиждень віддавайте повністю приємного спілкування з вашими близькими. Адже не випадково всі найбільші світові релігії говорять про одне дні відпочинку для віруючих. В Православ’ї такий день — воскресіння, коли вкрай важливо провести ранку у храмі, щоб подякувати Господу за все хороше, що сталося з вами на попередньому тижні і попросити благословення на майбутню тиждень. Релігія Ізраїлю (іудаїзм) – закликає до відпочинку в суботу, так само, як і буддизм з індуїзмом, у мусульманських країнах вихідним днем офіційно вважається п’ятниця.
 • Щоб відпочинок був повноцінним, потрібно їхати з місць постійного проживання мінімум на 25 днів у році (в ідеалі – на 40-45), адже навряд чи вам вдасться добре відпочити в звичайній обстановці серед домашніх справ і повсякденної рутини. Крім того, якщо ви збираєтеся відпочивати в країні з відмінним від вашого, кліматом, то організму потрібно 3-7 днів для адаптації. Самий позитивний відпочинок можливий в місцях з гарною природою, а також там, де ви можете отримати враження від нової культури, від дотику до вічного, наприклад, у паломницьких поїздках.
 • Відпочивайте з приємними вам людьми. Тут начебто все зрозуміло.
 • Щоб правильно відпочивати, потрібно правильно харчуватися, особливо, якщо в звичайний час ви звикли ні в чому собі не відмовляти (кава, алкоголь, фастфуд). Якщо ви їдете на південь, то кращої їжі, ніж численні фрукти і овочі просто важко уявити, не скористатися такою можливістю – це злочин перед власним здоров’ям. І ще, постарайтеся хоча б у цей час обмежити м’ясо в раціоні, крім того, що це досить важка їжа, вона ще й не надто корисна, в усякому разі, в країнах з жарким кліматом.
 • Більше бувайте на сонці, як ні банально звучить, але Сонце – це головне джерело енергії для всього живого на землі, тому постарайтеся перебувати на свіжому повітрі, насолоджуючись ранковим або вечірнім сонцем. Годинник полуденної спеки (з 11:30 до 16:30) – звичайно, виключіть.
 • Пийте більше води, особливо в літній час, причому, саме води, без урахування інших напоїв і рідкої їжі. Нормою вважається 2-2,5 л чистої води в день, вона допоможе зберегти молодість шкіри і підтримати загальний життєвий тонус. Відпочиваючи на мінеральних водах або місцях з природними джерелами, обов’язково скористайтеся чудовою можливістю побалувати свій організм чистої корисною водою.
 • Слід вибирати найбільш сприятливі місця для відпочинку. Як вже говорилося вище, добре відпочивати на природі, особливо корисний відпочинок поблизу великих природних водойм, в першу чергу, це відноситься до маленьких дітям – вода заспокоює збуджену психіку, морський клімат прекрасно впливає на зростаючий організм. Хороший відпочинок і в горах, поблизу озер і річок, найбільш несприятливий варіант – це пустеля в будь-який час року, крім весни, або засніжена холодна тундра. Хоча навряд чи комусь прийде в голову відправитися шукати розслабляючого відпочинку в такі місця.
 • Відпочивати потрібно не тільки тілом, але і душею, щоб досягти повної гармонії з самим собою, треба забути про те, що таке електронна пошта і інтернет, прибрати подалі стільниковий телефон і вимкнути телевізор. Насолоджуйтеся природою, чудовим повітрям, бесідою з приємними людьми (тільки на позитивні теми), не забудьте взяти у відпустку пару книг з тих, які давно хотіли прочитати, але все не було часу на це. І ще, хтось може подумати, що відпочивати таким чином – це значить втрачати дорогоцінний час, але весь фокус у тому, що саме в такому стані розслабленості і абстрагованості від всього негативного, і з’являються свіжі рішення та нові ідеї. Так що, якщо ви втомилися до чортиків від своєї роботи і відчуваєте себе вичавленим лимоном, то найоптимальніший варіант – поїхати у відпустку, а як правильно відпочивати в ньому, ви вже знаєте.
 • Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
  Добавить комментарий

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: