Позбавляємо від плям

Думаю, у кожного в житті траплялися випадки, коли його улюблені речі були зіпсовані плямами. А разом з речами було зіпсовано настрій, адже в основному це відбувається на свята, коли на нас з усіх сторін летять бризки шампанського. Та й взагалі, речі улюблені…. Представляємо вашій увазі підбірку рад по виведенню найпоширеніших плям.

Плями від воску. Всі ми любимо мерехтіння свічок, особливо якщо це романтична вечеря. Тут без них не обійтися. Але, захопившись один одним, забуваємо про те, що свічки продовжують горіти, а, отже, і потихеньку танути стікати на нову (або стару, але улюблену) скатертину. Якщо у вас трапилася така біда, не впадайте у відчай, скористайтеся старим перевіреним способом: спочатку зніміть верхній шар воску заокругленим предметом (але ніяк не гострим), потім прикладіть з двох сторін скатертини (на пляму) виворотом промокальний папір і пропрасуйте теплою праскою, краще всього брати парова праска відпарювач, так пляма точно зникне.

Плями фруктово-ягідні. Так, такі плями можуть назавжди зіпсувати улюблені речі, якщо не знати, як від них позбутися. Перше, що необхідно зробити – відпарити пляма (наприклад, потримати кілька хвилин над каструлею з киплячою), друге – протерти пляму оцтом. До речі, оцет можна замінити кефіром або теплим молоком.

Чорнильні. Маленькі діти – справжні художники, їм все одно, чим малювати, а головне на чому. Часом знаходиш малюнки в самих незвичайних місцях і від них неможливо позбавитися. Але, не все так погано, наприклад, більшість плям від ручок і фломастерів легко ліквідуються за допомогою невеликого шматка тканини, змоченої в спирті. Плями від чорнила на вовняні речі ліквідуються сухим глиняним порошком. Він втирається в забруднене місце, а потім це місце зачищається щіткою. А ось червоні чорнило краще виводяться гірчицею, яка наноситься і залишають на всю ніч, після чого тканину застирывается в теплій воді.

Кава. Різкий помах ложечкою щойно вийнятої з чашки з кавою, і пляма на улюбленому плаття готове. Свіжі плями швидко виводяться, а ось старі…. Краще всього відразу протерти пляму водневої перекисом, при пранні одягу з кавовими плямами потрібно додати у воду сіль.

Винні плями. Щоб позбутися від плям від червоного вина скористайтеся лимонною кислотою, а точніше її розчином, тільки не тримайте розчин занадто довго, інакше з’являться нові плями – жовті. Плями від білого вина чудово видаляються лимоном. Протріть їх часточкою лимона, а після – льодом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: