Правильне харчування для дітей

Особливі потреби в харчуванні дітей обумовлені їх стрімким зростанням. Здорова, калорійна їжа потрібна дітям дошкільного віку і активним підліткам. Існує одне важливе правило: дитячий раціон завжди повинен бути різноманітний і збалансований.

А як харчується ваша дитина?

Рідкісні батьки зараз контролюють харчування своїх дітей. І кожен день підлітки їдять жирні чіпси, горішки, запиваючи все це газованою солодкою водою. Повноцінний дитячий обід неможливий без молочних продуктів, білків і свіжих овочів і фруктів. Деякі країни, включаючи Росію, мають тенденцію на збільшення дітей з надмірною вагою. Якщо батьки будуть слідувати правилам, що описує правильне харчування дітей та їх вікові особливості, вони зможуть забезпечити здоров’я і хорошу фізичну форму дітей. Лікарі і дієтологи виділили в здоровій дієті основні категорії продуктів харчування: Це злакові, фрукти, овочі, молочні продукти, м’ясо і бобові. Саме ці продукти мають усі речовини, необхідні для нормального розвитку дитячого організму.

Особливості харчування дітей: в чому суть?

Режим харчування дітей так само важливий. Дітям, які неправильно харчуються, частіше сняться погані сни. Що може снитися малюкам важливо для кожної матері, тому харчування повинно бути збалансованим і своєчасним. Частота прийомів їжі повинна розраховуватися з урахуванням кількості споживаних калорій. Наприклад, для дитини, що вживає в день близько 2200 калорій , необхідно їсти щодня не менше п’яти порцій продуктів з «хлібної групи», кілька порцій фруктів і овочів, 150 грам м’яса і випивати від 2 чашок молока. Підліток, з дуже активним способом життя, має отримувати 2800 калорій в день. Це 11 продуктів «хлібної групи», 4 порції фруктів і овочів, 250 грам м’яса і випивати від 3 склянок молока в день. Маленьким дітям, у яких потреби в енергії менше, потрібно пропорційно меншу кількість продуктів.

Виходячи з індивідуальних особливостей дитячого харчування, слід зменшувати в раціоні дитини споживання насичених жирів. Ви можете запропонувати м’ясні страви з низьким вмістом жиру. Жирне м’ясо краще заміняти іншими природними джерелами. Це може бути м’ясо курки або індички, а також вегетаріанське «м’ясо» — бобові. Дуже важливо, щоб ваша дитина не ігнорував овочеві салати, а заправку салату слід замінювати знежиреної сметаною замість рослинного масла. Перед приготуванням страв на грилі або запіканні, жир з м’яса слід ретельно обрізати – це зменшить кількість жирових калорій. Дієта дітей і підлітків, що враховує їх особливості, не є дуже складною для складання. Проте її важливість не можна переоцінити!

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: