Причини конфліктів і теми для сварок

Дуже часто сімейне життя нагадує відому нам з раннього дитинства забаву: «По купинах, по купинах, по рівненькою доріжці». Кожен, хто зважився на цю гру, бажає залишитися на коні і в жодному разі не втратити інтерес до спільного подорожі. Але й купини і ямки завжди неминучі на подружньому шляху і трапляються із завидною закономірністю. І як би всі історії не відрізнялися, витоки всіх цих нерівностей на подружній поверхні, тобто причини конфліктів і теми для сварок, практично одне і те ж.

Отже, в чому причина? Сімейне життя.

Наша метафора описує звичайні перипетії сімейного життя. Явище об’єктивне і, на жаль, неминуче, до якого треба бути готовим. Точніше кажучи, якщо хочеш вижити в окремо взятій родині, то знай і готуйся. Постараємося перерахувати різноманіття симптомів кризи:
Погода в домі: затишшя або постійна буря. Якщо в сім’ї спостерігається повна відсутність сварок або, навпаки, кількість конфліктів перевершує всі можливі межі, то перед нами перша ознака назрівання кризи.
Сам дурень! При обговоренні подружжям своїх проблем суперечки безглузді: кожен наполягає на своєму і зовсім не намагається зрозуміти іншого, вбачаючи в ньому лише винуватця конфлікту, прагне змусити іншого чинити по-своєму.
В Радянському Союзі сексу немає! Небажання займатися сексом одного з партнерів.
Я сам/сама. Один чоловік намагається прийняти рішення за двох.
Наша пісня гарна, починай спочатку. Обидва партнера зациклені на одній і тій же темі (особливо, якщо ця тема — обговорення справ їх дитини) або, навпаки, в сім’ї панує повністю гробове мовчання.
Загнані домогосподарки і трудоголіки. Дружина перестає думати про себе і цілком присвячує себе родині, перетворюючись з жінки в товсту корову з огірками на обличчі. Трудоголіками стають зазвичай ті чоловіки, які не утвердилися в сім’ї.

Така сімейне життя.

Топографія сім’ї

Життя прожити — не поле перейти, а сімейне поле з його складною топографією — тим паче. Ті з нас, хто ступав на цей шлях визнають, що у шлюбі є свої кризи, причому терміни цих криз приблизно однакові.

Перший сімейний криза.

Криза першого року життя, пов’язаний з взаємною критикою. Раптом виявляється, що чоловік — «жайворонок», а дружина — «сова». Він, самець і мисливець, розкидаючи речі, мітить територію, а вона, збирачка і хранителька домашнього вогнища, не виносить безладу. Він практичний і економний, з її точки зору — скупий, вона — уважна до функціональних дрібниць, створює настрій, на його думку — дуже марнотратна. Він не хоче відмовлятися від холостяцьких звичок, вона відмовляється бути для нього другою матір’ю. Можна продовжувати до нескінченності. Серпанок романтичної закоханості швидко розсіюється, і обидва бачать свого партнера і розуміють, що він не ідеальний.
Психологи стверджують, що якщо люди люблять один одного дійсно сильно і безоглядно, то ця криза переживається легко. Знову ж сімейне життя.

Криза первістка

Після успішно пройденого першого кризи після закінчення деякого часу, як правило, це відбувається через 2-3 роки, подружжя можуть пережити таке випробування. Жінка поглинена вагітністю, потім — малюком. Дружині не вистачає уваги з боку дружини і він може навіть ревнувати її до дитини. Чоловік сексуально не задоволений і починає бачити свого чоловіка все більше вад і недоліків, починає дратуватися і здатний на зраду. Дружина в свою чергу починає нервувати, мучиться підозрами, скандалить або навпаки мовчки страждає.
Психологічна готовність подружжя до батьківської відповідальності практично виключає подібні неприємності. Але якщо один з подружжя не в змозі взяти на себе відповідальність і пріоритети батьків, то дуже часто кінцем цієї кризи може бути шлюборозлучний процес. і закінчена сімейне життя.

Криза повернення

Проходить ще два роки і дружина після народження дитини стає активної професійної і соціального життя. І раптом вона усвідомлює, що дуже багато не встигає. Перед нею стоїть дуже складне завдання: берегти затишок у домі, не обділяти увагою мужі і дитину ходити на роботу і добре виглядати. Нове життя після вимушеного самітництва може супроводжуватися у жінки гострою потребою в свіжих емоціях. Це може бути причиною з’ясування стосунків з приводу прав і обов’язків партнерів і зрад з боку дружини якраз на п’ятому році сімейного життя.
Передчуваючи цю проблему уважний чоловік оточує свою дружину турботою і романтикою як в цукерково-букетном періоді. Постарайтеся в цей період надати вашим відносинам особливий відтінок.

Криза монотонності

Ще два роки, стаж сімейного життя — 7 років: налагоджений побут, інтимні стосунки, спілкування, робота. Найчастіше, якщо вірити статистиці ініціаторами розлучення в цей період є жінки. Чоловік і дружина вже переситилися один одним. Більшість чоловіків, скаржачись на те, що дружини перестали розділяти їх захоплення, ігнорують романтику і новизну, заводять зв’язку на стороні: коханки дозволяють знову відчути себе сексуальними завойовниками. При цьому «зрадник» ще не думає про розставання з дружиною і при серйозній загрозі викриття легко розлучається з коханкою. Чоловік не може дозволити руйнувати сім’ю, налагоджений побут, звичний образ життя, він занадто цінує свої зусилля, витрачені на створення всього цього.
Запорукою сімейних стабільності і благополуччя на цьому етапі спільного шляху буде розуміння того, що потрібно цінувати те що було нажито і досягнуто, а отже, боротися з монотонністю і одноманітністю і за своїх чоловіків.

Криза сорокарічних

Коли в сімейному активі нараховується вже 14 років спільного життя, подружжя наближаються до найголовнішого свого кризи. У жінок це може бути пов’язано з клімаксом, погіршенням характеру, і підвищенням роздратованості. Практично у будь-якої пари зі стажем спостерігається сексуальний і емоційний застій. Діти-підлітки не можуть бути аргументом проти розлучення, подружжя ще працездатні і заможні, тому на розлучення погоджуються простіше. У середньому кожен п’ятий чоловік між 40 і 50 роками вступає в новий шлюб. Більше половини одружуються на жінках молодше їх на 15-20 років, інші змінюють одну партнерку за інший, як рукавички.

Причина цього — страх: чоловік починає усвідомлювати, що життя проходить, вже не трапиться нічого нового і незвичайного, попереду старість.
А найбільш простий і ефективний спосіб боротьби зі страхом — створити ілюзію молодості. Треба зацікавити один одного з новою силою. Все можливо тільки при спільних зусиллях і бажання з обох сторін.

Любовна формула

Незалежно від того, на якому році сімейне життяь і яка причина назрівання кризи, важливо усвідомлювати, що збереження партнерських відносин можливо в тому випадку, якщо кожен з подружжя розглядає цю кризу як рушійну силу розвитку сім’ї. Переживаючи кризу, обоє змінюються, вони починають приймати дані обставини і виходять на новий відрізок відносин. Занадто довгий криза, як правило, веде до депресії. Наша формула любові покаже секрети майстерності виведення свого партнера зі «стану не стояння».

Секрет 1.

У будь-якій ситуації, постарайтеся почути і зрозуміти партнера. Цілком реально, що вам зовсім не подобається, що з ним відбувається, все ж прийміть це явище— як явище природи, перш ніж давати оцінку або приймати які-небудь поспішні рішення. Якщо ви дійсно не розумієте, що відбувається, — не соромтеся відкрито запитати про це свого партнера.

Секрет 2.

Не намагайтеся сильно і бездумно критикувати партнера в депресії або виховувати його. Це не буде почуте і прийняте належним чином . Дуже часто депресія є наслідком життєвого стилю. Недостатня активність в русі, недостача яскравих позитивних емоцій, величезний тягар домашніх обов’язків, залежність від телевізора, пива чи комп’ютерних забав… І все ж відкладіть критику стилю життя та можливих кроків щодо його зміни «на потім».

Секрет 3.

Намагайтеся не вимагати багато чого і не наполягати на чому-небудь. Якщо є альтернативність протягом декількох днів не чіпати і не напружувати зайвий раз партнера — скористайтеся нею. Особливо це відноситься до сексу.

Секрет 4.

Подивіться, що ви можете реально підтримати свого чоловіка. Купити вітаміни, шоколад, диск улюбленої групи… Організувати пікнік (краще без великої компанії) або в сауну, а може бути, у «важких випадках» умовити його або її стрибнути з парашутом або з еластичні канатом?

Секрет 5.

Не намагайтеся принести себе в жертву партнеру. Якщо ви мрієте на свята сходити на каток/риболовлю, а партнер ніяк не піддається умовлянням і воліє валятися в ліжку — ідіть без нього. Якщо ви вирішили все ж залишитися вдома, не робіть з цього великого подвигу.

Секрет 6.

А що якщо в депресії ви самі? Почніть з того, що прийміть це як неприємний, але очевидний факт. Не критикуйте чоловіка (навіть якщо для цього здається дивно відповідним), не приймайте важливих і доленосних рішень, не займайтеся плануванням майбутні справи і не починайте щось нове. Все це можна відкласти на майбутнє. Відверто обговоріть ситуацію з чоловіком або дружиною і використовуйте кілька днів для відпочинку.

Кризи сімейного життя об’єктивні. Але так само об’єктивні й способи виходу з них. І якщо займатися цим вчасно, усвідомлено і разом, то все повинно обов’язково вийде.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: