Проблема з вагою або Навіщо нам потрібні дієти

Вже багато років Людство страждає від проблеми, пов’язаної зі здоров’ям, яку ніяк не можна вирішити раз і назавжди. Ця проблема — надмірна вага.

Звичайно, хтось може сказати, що це не смертельно, і, тому не варто надавати великого значення наріканням людей, які хочуть позбутися від зайвих кілограмів. Але, з іншого боку, якби це було так безпечно, стали б сотні тисяч лікарів і дієтологів світу витрачати свої сили на розв’язання завдань, пов’язаних з надмірною вагою пацієнтів?

З’їсти ложечку за маму. Проблема.

Хворе серце, задишки, підвищений тиск, хвороби суглобів — це далеко не весь список неприємних симптомів, які псують життя повним людям.

В більшості випадків ця проблема зароджується ще в дитинстві. Напевно, наші тата і мами, бабусі і дідусі були не завжди мають рацію, коли змушували «з’їсти ще ложечку за котика, собачку, за виховательку в дитячому саду…». Адже одна справа здоровий апетит здорової дитини, а інше — примус (???).

Дитина росте, ростуть проблеми (навчання, стосунки з протилежною статтю, і ще купа інших, як здається підлітку, найбільш важливих у житті завдань). І багато хто приходять до одного-холодильника, щоб, «з’ївши що-небудь смачненьке» заглушити пекучий біль від образ, зняти стрес, нервове напруження. Можливо, спочатку в цьому нічого страшного і не видно. Але з часом, починається незворотний процес, коли перед покликом холодильника, вже з будь-якого приводу (горе, чи радість), не можна встояти. Як кажуть «звичка — моє друге «я'» — звільнитися від неї ой як важко.

Крім того, існує ще ряд причин, із-за яких людина набуває або втрачає вагу. Це можуть бути як хвороба, так і робота, що вимагає посидючості. Саме радісна подія в житті жінки — народження дитини також, як правило, супроводжується набором зайвих кілограмів, від яких дуже складно позбутися. А так як «у здоровому тілі — здоровий дух», то потрібно всіма силами намагатися досягти ідеального балансу між фізичним і духовним світом людини.

Дієта

Для цього і були розроблені дієти.
Дієта (за матеріалами Вікіпедії) — від грец. diaita — спосіб життя, режим харчування — це сукупність правил вживання їжі, що вживається людиною чи іншим живим організмом, з метою досягнення певного результату. Дієта може характеризуватися такими чинниками, як хімічний склад, фізичні властивості, кулінарна обробка їжі, а так само час і інтервали прийому їжі. Дієти різних культур можуть мати істотні відмінності і включати або виключати конкретні продукти харчування. Переваги в харчуванні і вибір дієти впливають на здоров’я людини.

Лікувальні дієти

Розробкою і рекомендаціями дієти для хворого займається дієтологія — наука про лікувальному харчуванні. При призначенні дієти виходять з функціональних, патоморфологічних, обмінних, ензимних та ін. порушень в організмі людини.

Правильно підібрана дієта обумовлює найбільш вигідний фон для застосування різних терапевтичних засобів, посилює дію цих засобів або надає лікувальну дію. Профілактичне значення дієти полягає в тому, що вона затримує перехід гострих захворювань у хронічні.

Залиште свою думку про статтю

Багато корисної інформації ви можете прочитати в нашому розділі ДІЄТА

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: