Псевдоерозія шийки матки

 

Ерозія шийки матки є дефектом слизової оболонки матки і спостерігається у 15-20% всіх жінок. Виділяють два типи захворювання — справжню ерозію і псевдоэрозию.

Справжня ерозія виникає не часто (приблизно 7-12% від усіх випадків захворювання), і зазвичай викликається гормональними порушеннями — це найбільш поширена причина виникнення захворювання, але далеко не єдина.

Передбачаючи основне питання читача: «У чому відмінності між псевдоэрозией і ерозією, скажу, що псевдоерозія-це пошкодження поверхневі, неглибокі, а ерозія — це сильні, глибокі ушкодження шийки. Так само, при псевдоерозії ранка на шийці матки відсутня. Більш докладний і наукове пояснення відмінностей вам може призвести лікуючий лікар.

Візуально, псевдоерозія шийки матки являє собою доброякісне утворення діаметром від 2 мм до 20 мм, яке, іноді може кровоточити. Запалення має гладку поверхню яскраво-червоного кольору. Псевдоерозія шийки матки може бути вродженою — в цьому випадку вона зазвичай проявляється в підлітковому віці в період статевого дозрівання і не потребує лікування. Вроджена ерозія має округлу поверхню яскраво-червоного кольору без патологічної секреції і симптомів запальної реакції. Саме запалення доброякісне, проте, якщо не позбутися від захворювання до початку статевого дозрівання, ризик зараження і появи запального процесу значно збільшуються.

Фахівці розрізняють три фази розвитку псевдоерозії: прогресуюча, стаціонарна і гояться(эпидермизирующаяся).

Прогресуючу псевдоэрозию можна визначити по появі залізистих утворень на поверхні і в глибині шийки матки. Стаціонарна псевдоерозія настає коли саме запалення вже не збільшується в розмірах, але процес загоєння ще не почався. У цій стадії псевдоерозія має гладку поверхню без ознак запалення. Гоїться фаза псевдоерозія визначається вростанням багатошарового плоского епітелію з країв псевдоерозії вглиб залоз.

Виникнення псевдоерозії можуть сприяти:

  • зловживання гормональними контрацептивами;
  • зниження імунітету;
  • часті аборти;
  • важкі пологи;
  • інфекційні захворювання і зниження рівня гормонів;

Сама по собі псевдоерозія шийки матки є каталізатором для активізації запального процесу, і при відсутності належної обробки, можливий ризик розвитку дисплазії — передракового захворювання шийки матки, що вже досить серйозно.

Діагностувати псевдоэрозию сучасними клінічними і лабораторними методами не становить особливої праці. Вибір методу лікування здійснюється фахівцем у відповідності з індивідуальними особливостями організму жінки. Лікування псевдоерозії не передбачає застосування радикальних методів, таких як лазерна терапія, коагуляція та інших, найчастіше досить використання фізіотерапевтичних методів та протизапальних препаратів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: