Ранній клімакс Причини і наслідки

Клімакс або менопауза називається стан, який характеризується повним припиненням місячних на протязі дванадцяти місяців. Як правило, перед менопаузою є період тривалістю від декількох місяців до року, протягом якого спостерігаються нерегулярні, рідкісні і мізерні місячні, що є проявом гормональної перебудови жіночого організму і передвісником менопаузи.

У нормі припинення місячних настає 47-53 року. Якщо ж клімакс починається раніше 45 років, то його вважають рано. Причому в деяких випадках менструації у жінок припиняються вже в 35-40 років, що не тільки позбавляє їх можливості мати дитину, але і є великою психологічною травмою, оскільки клімакс розцінюється багатьма як прояв старіння організму і є початком старечого періоду.

Чому виникає ранній клімакс?

Причини раннього клімаксу можуть бути різноманітними. В нормі, тобто при відсутності яких-небудь захворювань, він може бути викликаний спадковими причинами. Так, ранній клімакс у матері збільшує ймовірність його появи у дочки в 3-4 рази. У всіх інших випадках ранній початок клімактеричного періоду обумовлено гормональними порушеннями в організмі, впливом зовнішніх чинників, наприклад, опромінення або хіміотерапії, або ж видаленням яєчників із-за травми, розвитку множинних кіст або з інших причин.

Наслідки раннього клімаксу або чим він небезпечний?

Одним з найбільш поширених питань серед жінок, які зіткнулися з подібною проблемою, є питання про те,чим небезпечний ранній клімакс?

Почнемо з того, що найбільшою проблемою є, мабуть, психологічна складова. Жодна жінка не захоче миритися з таким станом справ і захоче все змінити, проте зробити це часто не виходить. Як наслідок, психологічна травма виявляється досить глибокою, що призводить до декомпенсації вже наявних хронічних захворювань.

При клімаксі, крім того, відбуваються виражені гормональні порушення. Так, збільшується концентрація фоллликулстимулирующего і лютеїнізуючого гормонів. Це є спробою шишкоподібної залози – гіпофіз – змусити яєчники працювати в нормальному режимі. Однак самі яєчники часто не можуть відповідати на таку стимуляцію. Як наслідок, рівень жіночих статевих гормонів залишається низьким, а стимулюючих речовин – високим.

Це і призводить до появи таких симптомів клімаксу, як пітливість, відчуття жару, перепади настрою, загальна слабкість і так далі. Всі вони обумовлені впливом стимулюючих гормонів на судини та нервову систему, а єдиним способом позбутися від подібних симптомів є відшкодування рівня жіночих статевих гормонів в крові завдяки прийому відповідних ліків.

Низький рівень естрогенів в крові призводить також до зміни характеру шкіри – вона втрачає свою колишню еластичність, на шкірі починає з’являтися стареча пігментація, молочні залози стають в’ялими,волосся починають випадати і втрачають свою привабливість. Природно, що такі симптоми не можуть радувати, особливо молоду жінку.

Чим відрізняється нормальний клімакс від раннього?

Скажемо відразу, що всі ті ж симптоми можуть з’являтися і при клімаксі, який настає в строк. Розвиваються вони в такому випадку в більш пізньому віці. Однак початок прийому рослинних гормональних препаратів або чистих гормонів в таблетированном вигляді часто дозволяє позбутися від усіх перерахованих вище симптомів і проблем.

Ранній клімакс небезпечний в плані настання безплідності. Існують деякі дані, що при ранньому настанні клімаксу ще є можливість запустити овуляцію і зробити жінку здатною до народження дітей при правильній гормональної терапії, однак на практиці зробити це вдається далеко не завжди.

Деякі вчені стверджують, що ранній клімакс значно підвищує ризик розвитку раку молочної залози, що, знову ж таки, пов’язано з гормональними перебудовами в організмі.

Що робити при ранньому настанні клімаксу?

При появі раннього клімаксу не варто впадати у відчай, оскільки самі по собі ранні зміни в організмі не несуть за собою страшних наслідків. Вам слід повноцінно обстежитися і регулярно спостерігатися у гінеколога, не відмовляти собі в регулярному сексі і не впадати в депресію.

Це допоможе вберегти вашу нервову систему, попередить загострення хронічних захворювань і дозволить вам зберегти свій життєвий тонус, незважаючи на виниклу ситуацію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: