Розбещені діти

«Як не розпестити дитини», – таким питанням спантеличені багато мам, особливо молоді і не дуже досвідчені в питаннях материнства. Сьогодні існують десятки методик виховання. Наприклад, «по Споку» до дитині не можна підходити зайвий раз, а згідно з японським стилем дуже корисний спільний сон, прогулянка в слінгу, практично повна відсутність обмеження волі. Скільки фахівців, стільки й думок, стільки книг, стільки й порад! Але мамі, на жаль, наодинці зі всім цим об’ємом літератури просто не впоратися…І вирішувати складне питання про кращої тактики виховання та недопущення розбещеності їй краще за все індивідуально.

Будь мамі буде корисно знати, що з цього приводу думають психологи. Виявляється, що існує кілька помилок, допускаючи які, можна перетворити свого малюка до справжнього вереду і пестунчика. По-перше, зіпсувати характер малюка легко, якщо не привчати його з малих років до самостійності. Як часто мами з найкращих спонукань мчать виконати практично будь-яке побажання чада. Впустив іграшку? Нічого, вона підбере, їй же не важко! Забруднив футболку? Зараз поміняємо, а наступного разу мама сама нагодує обідом, щоб нічого не забруднити…Дитина дуже швидко звикає до надмірної опіки та піклування, та з цього нічого хорошого не виходить. Любов має бути в міру. А привчати до самостійності необхідно! Нехай малюк освоює тактику використання ложки, чашки, а пізніше навчиться сам одягатися і взуватися. Самообслуговування дуже знадобиться, коли він піде в садок. По-друге, велика кількість подарунків теж є прямим шляхом до розбещеності. Як би тато чи мама не любили своє чадо, не можна купувати йому іграшки кожен день. Нехай будиночок Барбі донька отримає на іменини, а книжку з картинками на липучці — Новий рік. Часто вручаючи подарунки, деякі сучасні батьки намагаються таким чином загладити свою провину з приводу того, що рідко бувають вдома і постійно зайняті на роботі. Але це не кращий спосіб сказати про любов до рідної дитини. І чергова іграшка не замінить вечірньої казки перед сном, батьки повинні пам’ятати про це.

По-третє, розпещені діти часто виростають у сім’ях, де звикли до мінімуму уваги. Тато може вважати, що донька, раз вже вона вийшла з грудного віку, цілком доросле створення і здатна сама себе зайняти цікавими справами. А діти – це діти, і їм все одно потрібно увагу з боку батьків. Якщо його недостатньо, в різному віці вони по-різному висловлюють своє невдоволення: стукають по дзеркалу молотком, рвуть кімнатні квіти, грають довго на майданчику. Їх думка проста: неоднозначну поведінку допоможе залучити маму і тата.

Розпещеними діти не народжуються. Їх такими роблять батьки. І нехай про це мами і тата не забувають.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: