Розвиток новонародженого

Для новонародженого характерно зігнуте в суглобах положення ручок і ніжок, голова лежить не прямо, а нахилена в бік. Справа в тому, що в такій позі дитина досить тривалий час лежав в животі у матері.

Здоровий новонароджений під час неспання в основному не лежить без руху, а енергійно рухає ножкамии ручками. Якщо покласти дитину на живіт, то положення загального згинання зберігається, лікті і коліна підтягнуті до живота, таз не лежить на поверхні, а піднятий над нею. Він повільно повертає голову з одного щічки на іншу, а не лежить, втупившись в поверхню столу. Якщо в положенні на животі новонародженому несильно натиснути на стопи, то він стрибком просунеться вперед. Це так зване «рефлекторне повзання».

При підтримці за тулуб, дитина «крокує» – це рефлекс автоматичної ходьби. Якщо щодня тренуватися з дитиною в такій ходьбі і не давати йому забувати цей рефлекс, то він раніше почне ходити.

Коли дотрагиваешься до долоньки дитини, він швидко стисне всі пальчики і захопить «здобич» на кілька секунд. Закрита долонька з притиснутими першими пальцями є частиною загальної згинальної пози безсонного здорового новонародженого.

Немовля реагує на яскраве світло і гучні звуки, морщить обличчя, кліпає очима, демонструє реакцію страху» з розкиданням ручок або навіть починає плакати.

В перший місяць життя маленька людина отримує перші важливі враження від свого життя через шкіру. Він відчуває тепло і холод, м’якість дотиків. Здоровий новонароджений заспокоюється, як тільки його беруть на руки та він може притиснутися до теплого материнського тіла. Контакт через шкіру найбільш інтенсивний під час годування груддю. Дитина відчуває себе захищеним, йому передаються перші позитивні знання, він набуває досвід контакту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: