Сервірування столу в Японії

Як можна привернути увагу до страви з риби в її природному стані, якщо вона слизька, холодна і пахне морською водою? Для цього її красиво розкладають тонкими скибочками у вигляді віяла на квадратній фарфоровій тарілці, прикрашають зеленню і овочами, ніжними шматочками маринованого імбиру і грудочкою вассабі. Так в Японії, зберігаючи природність і простоту, подадуть це блюдо.

Мистецтво прикрашати страви в Японії звели в культ. Кухар – професіонал зобов’язаний вміти сервірувати страви.

Красиве і витончене оформлення з’явилася ще в стародавні часи, коли потрібно було особливо піднести страви , що складаються з скромного набору продуктів. З тих пір про японських стравах кажуть, що їх готують для очей, ніж для вживання. З продуктів можуть скласти картини, прикрасити страви живими молюсками або навпаки прикрасити неїстівними компонентами.

Краса подачі страв задовольняє будь-яким естетичним смакам. В різний час року одне і те ж блюдо виглядає по-різному. Наприклад, салату можна додати зимовий настрій, прикрасивши його натертим білосніжним дайконом. Це японський сорт редьки. Натерта редька створює враження мокрого снігу. Восени цього ж салат прикрасять шматочками моркви, якій додадуть форму кленового листя. Навесні цей салат прикрасять білими пелюстками , які будуть нагадувати про цвітіння сакури.

Значення для японців має і назву страв. Страв у Японії дають загадкові назви, мають глибокий сенс. Наприклад, смажених каракатиць в японському меню назвуть «сосновими шишками», тому що вони на них схожі. Приготоване у фользі м’ясо назвуть «срібними човниками». Страва з яєць і курячого м’яса назвали «діти і батьки». Багато назви в Японії беруть з казок і легенд.

Наприклад, найпопулярніший у японців вид суші з огірком назвали «каппа». Так звали фольклорного японського героя. Каппа любив огірки. З японських казок прийшли до назви страв імена лисиця і борсука. Страви, що мають золотисту скоринку , називають зазвичай в честь лисиця. А ім’я борсука обманщика дають стравам з сюрпризом. Так замість креветок, яких очікували побачити в страві, виявлять порожній засмажений кляр.

Особливе значення має кількість їжі, що подається.

В Японії подають такі порції, які легко засвоїти і не буде пересичення. Розмір порцій залежить від пори року ( влітку порція менше, ніж взимку), від типу їжі та віку гостей. Літнім людям подадуть порцію менше, ніж молодим.

Меню обов’язково має бути різноманітним. До столу подають відразу всі страви, не виділяють серед них головне. Особливо японці люблять підкреслити красу вільного простору. Порційні і сервірувальні тарілки не заповнюють до країв. Їжа розкладена вільно. Увагу приділяють і красі контрасту. Круглу їжу подадуть у квадратних стравах і навпаки. А колір посуду повинен відтіняти страву. Довга і коротка, кругла і квадратна посуд на столі у японців поєднується певним чином. Сервірування страв складена так, щоб страви гармонійно врівноважували один одного.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: