Шкідливий кави

Ще тисячу років тому кави застосовували як лікарський засіб. І питання шкідливий кави або корисний, варто вже не одне століття. Досі точної відповіді на це питання немає.

Лікарі дуже обережно висловлюють свою думку з цього питання. Раніше я вже писала статтю про те, шкідливий чи кави, але оскільки ця тема дуже популярна і цікава, я вирішила додати ще трохи матеріалу.

Кава і його плюси

Не можна посперечатися з тим фактом, що кава це тонізуючий напій. Вживання його дозволяє людині відчувати себе активніше, життєрадіснішими. Він підвищує працездатність, дозволяє зняти втому, стимулює розумову діяльність. Вживаючи його з ранку, природно налаштовуєшся на бадьорий настрій. Це викликано тим, що основний компонент – кофеїн здатний поліпшити кровопостачання головного мозку, нирок, серця, а так само активізує діяльність головного мозку. Крім того, ця речовина є антидепресантом. Подібно шоколаду, кофеїн збільшує концентрацію гормону щастя — серотоніну.

Так само цей напій впливає і на процес травлення. Після його вживання кислотність в шлунку досягає максимуму, і їжа швидше засвоюється. Тому його і намагаються подавати з десертом.

За даними останніх досліджень доведено, що він до того ж зменшує ризик захворювання раком печінки, кишечника, дозволяє знизити ризик хвороби Паркінсона, діабету, астми, цирозу печінки, інфаркту, атеросклерозу та деяких інших, так само кава допомагає схуднути

Кава і його мінуси

Кава це продукт, який здатний викликати прихильність. Деякі люди не можуть обійтися без нього ні дня. Природно, що це небезпечна тенденція. Кава у великих дозах шкідливий для нервової системи, викликаючи її виснаження. Безмірне його вживання може викликати епілепсію, параною, агресію, тики, нічні страхи, енурез, часті перепади настрою, плаксивість. Викликаючи короткочасне розширення судин серця, він може бути шкідливий людям з хворим серцем, і вони повинні з обережністю ставитися до його вживання. Людям, страждаючим гастритом або виразковою хворобою його вживати так само не можна. Ще він вимиває з організму важливі мікроелементи. Ось і варто задуматися, шкідливий чи кави? Дітям і людям похилого віку його і зовсім не рекомендується вживати.

 

Висновок:

Так шкідливий кава, чи корисний? Висновок можна зробити один. Здоровим людям цей напій вживати можна, але необхідно знати, коли і скільки. А люди, які вже отримали яке – небудь захворювання, повинні з обережністю вживати його, а то й зовсім відмовитися від цієї звички. Плюси і мінуси кави часто компенсують один одного. Так що кожен повинен вирішити для себе сам, що для нього важливіше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: