Шлюб і 10 міфів у відносинах між чоловіком і жінкою

Що заважає нашим мріям про ідеальний шлюб стати дійсністю ? Зрозуміло, багато. Але досить часто ми самі не даємо відносин стати краще, щире, чесніше і міцніше, тому що дозволяємо собі обманюватися, потрапляючи в полон стереотипів.

1. «Ми абсолютно різні, значить, нам завжди буде цікаво разом»

Це спірно… Так, згідно із законом різнойменно заряджені частинки незмінно тягне один до одного. Але це стосується лише фізики, а тут мова йде про людей.

І відносини, особливо тривалі, сімейні, шлюб, підпадають під управління іншого «відомства» — більш тонкого, з одного боку, і більш простого, з іншого. Дослідження психологів, соціологів і практика демонструють інші результати. Наприклад, Інститут сімейних відносин в Лос-Анджелесі вивчив обставини розлучення декількох тисяч шлюбів і з’ясував, що другий за значимістю причиною розриву було розходження в думках з приводу того, як проводити вільний час». Люди, пов’язані спільними інтересами, живуть довше і щасливіше!

2. «Велика любов чоловікам від жінки, не потрібна. Шлюб.»

Ну вже немає… Лише поодинокі представники сильної статі зовсім не потребують теплих почуттях, більшість же, точно так, як і жінки, насилу можуть обійтися без цього! Чоловіки часом переживають розрив відносин навіть більш болісно, ніж жінки. Просто на відміну від жінки джентльмени, як правило, трохи більш конкретні у своїй романтиці і сентиментальності. Вони люблять ласкаві слова, обійми, поцілунки, знаки уваги. Але ці прояви повинні гармоніювати з тим, про що говорилося в першому пункті, — спільними інтересами, інакше міф про те, що сильній статі не потрібна велика любов, помилково підтвердиться.

3. «Варто частіше закривати очі на його провини — він оцінить»

Яка помилка! Якщо чоловік замикається у ванній з телефоном, несподівано зривається ввечері («справи, допомогти приятелеві»), повертається за північ, благоухая жіночим парфумом, і зі слідами помади, — велика помилка робити вигляд, що ви нічого не помічаєте. Як, звичайно ж, і незмінні прояви жадібності, невихованості, агресії. Рано чи пізно походи «наліво» ввійдуть у звичку, а жінки, щоб не втратити себе, доведеться приймати серйозне рішення. Не можна потурати зручною для багатьох відмовки: «Чоловіки полігамні, і з цим, на жаль, вдіяти нічого не можна. Така їхня природа». Так стверджують ті жінки, яким лінь боротися за свого коханого. Шлюб справа тонка.

4. «Зараз ми не розуміємося, але з’явиться дитина і все встане на свої місця»

Сумнівно… Це стрес, випробування, і у вкрай рідкісних випадках поява дітей здатне поліпшити клімат в сім’ї, тому що зазвичай нескінченні турботи, плач-підгузники-хвороби, обмеження в часі і просторі», нервозність та післяпологова депресія жінки лише підливають масла у вогонь нестабільності відносин.

5. «Багато чого мені в ньому не подобається, але він скоро зміниться під моїм впливом»

Як би не так! Психологи з’ясували: формування характеру в основному завершується ще в дитинстві. А це означає, що розраховувати на повне перевиховання обранця не варто. Він же теж може думати аналогічно: «Дружина рано чи пізно зміниться під моїм впливом». Так що задумайтесь над цим.

6. «Хороший секс миттєво вирішує будь-які проблеми»

Так, безумовно, в молодості інтим — велика чарівна паличка, що руйнує бар’єри нерозуміння; але роки йдуть, і працювати безвідмовно вона перестає. Наступають дні, коли секс відтісняється на задній план більш насущними проблемами.

7. «Між нами не повинно бути таємниць»

Ну… хіба що глобально. Якщо жінки думають, що повинні розповідати чоловікам про все, що з ними відбувається і відбувалося, хвилює і хвилювало, хвилює і турбувало, то дуже помиляються. Навпаки, така емоційна перевантаження не тільки шкодить, але може зіпсувати відносини зовсім. Чоловік, приміром, за своєю природою не хоче знати, що було до нього в житті коханої, тому що підсвідомо не бажає чути про своїх суперників, нехай і минулих.

8. «Варто тільки заплакати, і він тут же стане шовковим»

Чоловіки не люблять, коли їх намагаються підкорити ниттям, скаргами на те, яка ви бідна і нещасна. Так, чоловік може зробити вигляд, що шкодує вас, але з часом це загрожує перетворитися в обов’язковий ритуал, який улюблений буде здійснювати автоматично. А в той момент, коли вам дійсно знадобиться підтримка, ви отримаєте таке ж бездушне розраду.

9. «У сім’ї повинні бути суто жіночі й суто чоловічі обов’язки»

Це неправильний підхід, тому що часто у спільному житті потрібно підміняти один одного. Припустимо, ви серйозно захворіли, а на вас лежить «жіноча» обов’язок приготувати вечерю. Якщо ви привчили чоловіка до чіткого розділення, то навіть у такій ситуації ризикуєте почути: «Це не моя справа!»

10. «Головне — з ним у всьому погоджуватися, особливо під час сімейних спорів. Зберегти шлюб.»

Цим ви досягнете лише тимчасового благополуччя, а в стратегічному сенсі виховаєте тирана, який буде чекати від вас тільки безвольного підтакування при будь репліці, навіть самої дурної. Ніхто не сперечається: гасити сварки треба, але не шляхом відмови від власної позиції, особливо якщо вона правильна.

Етапи великого шляху

Як кажуть мудреці, шлюб — це спільна подорож по життю. А щоб воно не перервалося, необхідно подолати п’ять етапів.

Перший — закоханість, під час якого дві людини практично забувають, що вони не одне ціле. Це пора свята.

Другий — боротьба за владу, коли починають виникати суперечності між чоловіком і дружиною, має місце конфлікт між двома незалежними особистостями, які намагаються побудувати спільне життя. У підсумку доводиться пристосовуватися один до одного, йти на поступки.

Третя стадія — співробітництво, яке є ковтком свіжого повітря для подружжя, які успішно подолали другий етап. У відносинах з’являються нові нюанси: прийняття один одного і бажання змінюватися.

Четверта дистанція — зближення і взаємозалежність. Дві людини скинули купу великих проблем і відчувають єдність.

П’ятий етап — співтворчість. Це слово говорить саме за себе.

Залиште Вашу думку про статтю.

Як сподобатися чоловікові?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: