Що таке пристрасть і Що таке любов

Як правило прийнято називати любов’ю все, до чого ми ставимося з тією або іншою силою своїх почуттів. Позитивних, як правило. Любимо плескатися в морі, дивитися на зірки, любимо тварин, красиві автомобілі… дуже любимо батьків і близьких друзів. Але найбільша плутанина починається саме тоді, коли ми починаємо відчувати щось особливо щемливе десь в області серця і розуміємо, що це ось наше нетерпіння і бажання направлено як раз на певної людини. Любов чи пристрасть.


Ваші пристрасті і кохання

Ми буквально падаємо в самі свіжі відчуття і починаємо говорити собі: я люблю… Його або її – все це, природно, залежить від уподобань.

Проходить певну кількість часу. І раптом, в одну прекрасну мить, вся ця лірика закінчується, і ми немов починаємо прозрівати.

Скільки разів нам доводилося чути цю фразу: зніми свої рожеві окуляри. А скільки разів на питання: чому ви розлучилися? Ми даємо один і той же відповідь пройшла наша пристрасть чи це була зовсім не любов.

Так що ж тоді пристрасть і що таке любов? А? І чи можуть ці два почуття взагалі мирно співіснувати в наших відносинах?

На хвилі пристрасті

Пристрасть – це, безсумнівно, одне з найбільш хвилюючих, найбільш приємних почуттів у людини. Це своє власне микроцунами, торнадо, яке накриває тебе з головою і несе геть від розуму, точно ти вже зовсім не людина, а легка, безвольна тріска.

На хвилі пристрасті людиною відбуваються такі своєрідні вчинки, здатності до яких він може бути навіть і не здогадувався. Аж до самих страшних злочинів.

Відомий випадок, коли молодий чоловік настільки був охоплений власною пристрастю до дівчини, що убив не тільки її, але і всю її сім’ю, тому що вважав, що об’єкт його бажання не відповідав йому взаємністю виключно з вини батьків.

Виходить, що пристрасть часто сліпа. Людина, яка відчуваючи пристрасть, може випадати з реальності.

Інший випадок.

Наш усіма шанований Олександр Сергійович Пушкін був натурою захоплюється. Його пристрасть випробували різні жінки аж до рідної сестри його власної дружини. Наслідки – позашлюбні діти і всім відомі геніальні вірші.

Отже – пристрасть породжує і стимул до творчості.

Тепер повернемося в наш час.

Чоловік і жінка. Буває і так, що хтось із цих двох невільний, а буває, що невільні навіть відразу обидва. Але це в даному випадку лише деталі. Виникає пристрасне почуття. Люди настільки втягнуті в процес, що можуть не помічати, як починають видавати бажане за дійсне. Вони говорять один одному, що будуть завжди разом, що треба порвати з минулим (в якому у кого-то можливо сім’я і діти). Адже і рвали ж!

Подібний випадок стався з однією жінкою, у якої був чоловік – дуже спокійний, сімейний чоловік і дочка ще підліток. Це була історія подвійного зради з-за пристрасті.

Все відбувалося в невеликому містечку. Чоловік, з яким у жінки сталася пристрасть, був шанованою в місті дантистом. У нього теж була сім’я. Зустрічатися двом закоханим було ніде, але у жінки (як це до речі!) була близька подруга, самотня і з квартирою. Ця знайома запропонувала зустрічатися у неї. Зустрічі закоханих тривали близько трьох місяців.

Пристрасть – почуття швидкоплинний. Дійшло до того, що чоловік запропонував жінці піти з сім’ї до нього. Він запевнив з упевненістю в голосі, що сам готовий у будь-яку секунду розлучитися зі своєю дружиною. Жінка природно повірила. Вона прийшла додому і під впливом всіх цих подій і обіцянок зі слів свого шанувальника, виклала чоловікові всю правду і попросила розлучення.

Чоловік просив її схаменутися. Він запевняв, що пристрасть пройде, їх розлучення буде ударом для дитини. Але жінка не хотіла нічого слухати. Вона вже все зважила і вирішила! І тут з’являється її подруга, подруга і надає упирающемуся чоловікові касету.

На касеті та сама кричуща запис – побачення його дружини з коханцем. Це було першим великим зрадою для жінки. Сім’я була природно зруйнована. Але і пристрасть перестала існувати. Коханець, незабаром благополучно відмовився від своїх слів і повернувся в колишню сім’ю, від якої, власне, він йшов лише на словах.

Це стало другим ударом для жінки.

Але найнеприємніше Доля залишила на десерт. Найбільша інтрига полягала в тому, що близька подруга поступила так негарно з-за того, що сама відчувала пристрасть до чоловіка нещасної жінки.

Все закінчилося дуже сумно. Тому жінку сім’я не прийняла. Дочка не пробачила матері її вчинків і вирішила залишитися з батьком. Жінка залишилася абсолютно одна, нікому не потрібна. Що з нею стало потім, історія не відомо.

Отже. Пристрасть здатна руйнувати.

Що ще можна сказати про це почуття? Тільки те, що воно, як і абсолютно все в цьому світі, проходить. Тільки проходить вона вже якось дуже швидко. Набагато швидше, ніж ми встигаємо це усвідомити.

Давайте підсумуємо:

1. Пристрасть виникає швидко

2. Пристрасть нетерпелива

3. Пристрасть відводить від реальності

4. Пристрасть на піку своєму спонукає творити (не важливо, що і як)

5. Пристрасть руйнує

6. Пристрасть проходить.

Любов

Любов – набагато більш цікаве і багатогранне явище. Про неї дуже багато написано і повторювати це не має сенсу. Любов далеко не завжди виникає з першого погляду. І навіть з другого вона рідко проявляється.

Буває так, що любов виникає навіть з ненависті. Але, в будь-якому випадку, у кохання є кілька основних відмінностей:

1. Любов треба заслужити

2. Любов усе терпить

3. Любов – почуття творче

4. Любов нікуди не поспішає

5. Любов не зраджує

6. Любов йде, але тільки якщо ми самі женемо її геть

Поки любов жива, вона буде черпати сили в самій собі, а часом і в тому, що, здавалося б, повинно її вбивати: в примхи, в грубості, в холодності і навіть в ревнощів.

Відомий філософ 17 століття Жан де Лабрюйер говорив, що по-справжньому ми любимо лише в перший раз; всі наступні наші любовні захоплення вже не такі. Але чи це так? Безперечно, Він має рацію в одному, що перша любов назавжди залишиться першим, самим незабутнім і яскравим почуттям.

Любов – це нагорода понад. Отримати цю нагороду ми можемо кілька разів у своєму житті. І пронести її , зберігши її в цілісності – це безперечно велике вміння.

Ми звикли поспішати завжди, скрізь і в усьому. У почуттях нам буває теж колись. У нас стреси, ми постійно чимось роздратовані. Ми робимо нашу кар’єру, намагаємося заробити гроші, і всі наші сили часто спрямовані на досягнення матеріальних цінностей. І не треба дивуватися, так як це цілком нормально. Коли заможні у фінансовому плані люди абсолютно неспроможні в любові. Любов вимагає великих зусиль, а у них вже всі сили, на жаль, втрачено.

І наостанок треба згадати, ще одне висловлювання про кохання Жана де Лабрюйера:

Щоб відчувати себе щасливими, нам достатньо бути з тими, кого ми любимо: мріяти, розмовляти з ними, зберігати мовчання, думати про них, думати про що завгодно – тільки б не розлучатися з ними; ніде і ніколи.

Решта вже зовсім неважливо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: