Сльози сильної жінки

Зрада чоловіка, зрада коханого чоловіка — це випробування для будь-якої жінки, навіть для самої сильної і впевненої в собі.

Чому так відбувається? Куди зникає ця внутрішня сила і впевненість в собі? Звідки ця розгубленість, бажання, щоб це все виявилося неправдою і нестерпний біль в душі?

Вчені пояснюють цей стан з наукової точки зору.

Відомий американський антрополог з Нью-Джерсі, професор університету Рутберг — Хелен Фішер, спільно з нейрофізіологом Люсі Браун та іншими колегами, проводять дослідження поведінки закоханих людей. Вони провели томографію мозку 37-ми пристрасно закоханих людей, з яких 17 щасливі в любові і 15 тільки що розлучилися зі своїми коханими.

В результаті першого дослідження була виявлена активізація вентральної тегментальной області головного мозку. Вона відповідає за бажання, мотивації, потяг і залежність. Більше того, саме ця ділянка мозку реагує на наркотичне сп’яніння від кокаїну. Також була виявлена активність в деяких клітинах головного мозку. Ці клітини відповідають за вироблення дофаміну, природного стимулятора, і доставляють його в інші ділянки мозку.

Томографія головного мозку відкинутих закоханих показала збудження в трьох зонах головного мозку. Одна з цих зон як раз і відповідає за почуття глибокої романтичної любові. Уявіть собі, жінку, яку тільки що залишив коханий, вона намагається якомога швидше забути цю людину і продовжувати жити, але не тут-то було — почуття любові до колишнього коханого продовжує зростати.

І тепер, через кілька років, вчені можуть пояснити цю загадку мозку. Виявляється, що зона заохочення, відповідальна за бажання, потяг і залежність, значно активізується, коли ми не можемо отримати бажаного.

Також була виявлена активність і в іншій області мозку — тієї частини, що відповідає за оцінку втрат і придбань. І дійсно, зона заохочення головного мозку активізується, коли людина визначає свої втрати і придбання.

Романтична любов схожий залежності, прекрасною при щасливого кохання і руйнівною при нещасної любові. І дійсно, любов має всі характеристики залежності. Людина повністю зосереджується на предметі любові, постійно думає про нього, бажає його. При цьому відчуття реальності спотворюється, і людина готова здійснювати вкрай ризиковані вчинки тільки для того, щоб домогтися коханого.

А може бути варто «відпустити» цю прихильність-залежність, відпустити всередині себе? А можливо, «відкинувши» чоловіка-зрадника, і буде перевіркою його почуттів до вас? Висловлюючись мовою фізіологів, перевірка активності тієї частини мозку, яка відповідає за романтичну любов і прихильність. І можливо у чоловіка почне «працювати» та частина мозку, яка відповідає за оцінку втрат і придбань, і він нарешті зрозуміє цінності і пріоритети свого життя і прийме правильне рішення.

Спробуйте відпустити всередині себе коханого чоловіка, перестаньте його «чекати». І, можливо, настане день, як у пісні «Не відрікаються люблячи»:

«Я перестану чекати тебе,
а ти прийдеш зовсім раптово…
А ти прийдеш коли темно,
коли у вікно вдарить завірюха.
Коли пригадаєш як давно
не зігрівали ми один одного..
І так захочеш теплоти,
не полюбилася колись,
що перечекати не зможеш ти
трьох осіб у автомата!
Ось як захочеш теплоти!»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: