Смертельні рибні делікатеси

Страва може виявитися не лише екзотичним, але й небезпечним для життя і здоров’я гурмана. Звичайно, якщо вони приготовані професіоналами – кухарями самого високого класу, тоді боятися нічого. І ласувати ними теж треба вміти!

риба Фугу

Мабуть, найвідомішим стравою японській кухні, після суші, є риба Фугу, крапля отрути якої викликає повний параліч людського тіла, а потім смерть. Зараз суші готують повсюдно: ви можете замовити їх в будь-службі доставки їжі, наприклад в Япоше, а можете і самі оволодіти майстерністю приготування рол і суші в домашніх умовах, але цю «милу» рибку мають і вміють готувати лише висококваліфіковані кухарі.

Навіть правильно приготоване блюдо викликає якийсь наркотичний ефект через залишаються мікродоз отрути, тому в Європі готувати рибу Фугу повністю заборонено. В Японії навчилися вирощувати безпечних Фугу за рахунок зміни раціону годівлі, оскільки отруйність цієї риби залежить від того, що вона їсть. Але такий спосіб не користується великою популярністю, тому що заперечують прихильники збереження традицій, кухаря (приготування цієї страви високо оплачується) і самі споживачі – любителі екзотики.

Мистецтву приготування цієї страви кухарі навчаються кілька років, після чого отримують спеціальну ліцензію. При обробці риби, кухар повинен правильно витягти її кишечник, печінка і органи розмноження, ікру, у яких міститься отрута тетродоксін, викликає задуху внаслідок паралічу мускулатури. А також акуратно зняти з риби шкіру, для того, щоб м’якоть не проник отруту чи не залишилося навіть найдрібніших частин її органів. Розроблено тридцять дій, які кухар повинен зробити одне за іншим в процесі приготування риби Фугу, яка займає не менше двадцяти хвилин.

М’ясо риби прийнято подавати сирою. Порція розрахована на чотирьох, коштує більше двохсот доларів. Подавати приготовану отруйну печінка цієї рибки заборонено, але іноді на прохання гурманів шеф-кухаря роблять виключення. У Японії щорічно від отруєння цим дорогим стравою помирає більше десяти осіб. Протиотрути не існує. Але все ж шанс вижити, у разі отруєння існує. Головне, у першу добу, підтримувати у потерпілого штучне дихання, поки отрута буде виводитися з організму.

Близьким родичем риби Фугу, що також використовується в приготуванні делікатесу, є Сріблястий узкорот. Його луска, печінка та органи репродукції також містять отруту, що викликає зупинку дихання upstar.com.ua/kids .

Сріблястий узкорот

М’ясо риби Скорпены, що живе в скелястих берегів східного узбережжя Австралії, за своїм смаком нагадує крабове. В її шипах і колючках, а також зябрах, міститься отрута. Але до цього отрути є антидот, що, само собою, не звільняє від кухаря вміння вправно обробляти та готувати цю рибку.

риба Скорпена

Сан Нак Джі або «звивистий восьминіг» вельми популярний в Кореї. Небезпека отруїтися отрутою при вживанні цієї страви відсутня, тому що там його немає. Але є інша напасть – можливість вдавитися, оскільки особливість цієї страви полягає в тому, що восьминіг подається на стіл живим. І їсти доводиться ще звиваються щупальця.

Риба Сан Нак Джі

Починати їсти Сан Нак Джі необхідно з голови, щоб восьминіг не почав вас душити. Запивати щупальця необхідно великою кількістю води, щоб вони легше потрапили в шлунок. Таку їжу потрібно ретельно пережовувати. При цьому жувати як можна швидше, тому що щупальця «тікають» з тарілки, чіпляються за неї присосками так, що паличками не відірвеш, і злипаються в клубок, намагаючись відновити форму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: