Собака в сім’ї

Можна заводити цуценя, якщо в родині живе маленька дитина? Звичайно, можна.

Тільки батьки повинні усвідомити, як багато турбот по дому тепер додасться, і доведеться точно розрахувати свій час і сили. Не можна керуватися лише бажанням, кожен член сім’ї повинен мати уявлення про те, що цуценя не є іграшкою і забавою, його необхідно вчасно годувати, вигулювати, з ним потрібно займатися.

І якщо дорослі люди готові проявити максимум уваги і турботи, то собака принесе чимало приємних моментів не тільки їм, але і дітям. Отже, ви вирішили придбати цуценя.

З самого початку продумайте, яка саме порода ідеально впишеться у вашу сім’ю. Наприклад, спанієлі рухливі, пекінеси аристократичны і примхливі, так і корм для пекінесів потрібно купувати преміум класу, німецькі вівчарки віддані, розумні, але великі собаки. Почитайте літературу, поговоріть з кінологами, оцініть свою житлову площу і прийміть правильне рішення.

Потім можна починати готувати місце для цуценяти і зв’язуватися з розплідниками. Вибирати собаку краще відправитися зі спеціалістами, так як оцінити здоров’я цуценя, ознаки чистоти породи досить складно дилетантові. На жаль, деякі заводчики собак часто обманюють покупців, ставлячись до своєї справи недобросовісно, шукаючи лише комерційну вигоду.

Навіть якщо ви вирішили взяти в будинок невелику дворняжку, покажіть її ветеринара, зробіть необхідні щеплення. А коли мова йде про вихованця, підібраному з вулиці, тут консультація ветеринарного лікаря буде обов’язковою. Придбані клубні цуценятка, як правило, вже щеплені. Так, і, швидше за все, ви, як майбутній власник, отримаєте масу порад і професійних консультацій.

Гарненько подумайте про те, яка саме собачка найбільше сподобається вашій дитині, дізнайтеся, які породи собак найбільш доброзичливі з дітьми, менше всього проявляють агресію. Все, щеня обраний вами та придбаний, а на підлозі стали з’являтися калюжки.

Відразу хочеться сказати про те, що килими та килимові покриття на час краще зняти, так як ваш новий вихованець буде справляти нужду якийсь час будинку.

При бажанні його можна навчити робити це на одноразові пелюшки, в одне місце. Але я, як досвідчений кінолог, не радила б цього робити. Як показує досвід, багато дорослі собаки, привчені з дитинства до пелюшок, з задоволенням гадять на одяг і ганчірки. А ось відучити їх від такої придбаної звички буде вельми складно! Якщо ваш щеня вже щеплений і витримав карантин, то привчайте його відразу ж до вулиці. Виносьте собачку гуляти, як можна частіше.

Ласкаво заохочуйте її кожен раз, як вона справить нужду на травичку, будинки лайте. Тільки не треба кричати на вихованця, якщо ви виявили калюжу, зроблену годину назад, карайте тільки тоді, коли зловите маленького негодника на «місці злочину». Можна навіть клацнути собаку по носі згорнутої в трубочку газетою – їй і неприємно, і прикро. Бити малюка не потрібно, він ще не вміє терпіти так довго, як доросла собака. Проявіть терпіння, і тоді ваш вихованець швидко зрозуміє, що саме від нього вимагається.

Щеня підростає, а ви скоро переконаєтеся в тому, що у нього досить складний і примхливий характер. Багато собаки доводять до сказу своїх господарів, тікаючи на вулиці, стрибаючи на минаючих повз людей, забруднюючи і лякаючи перехожих. Знайте, ні одна собака не стане підкорятися вам добровільно. І якщо ви упустите момент і дозволите їй взяти над вами верх, то так і залишитеся для тваринного нижньою сходинкою в зграї. Так-так саме в зграї, адже ваша родина для собаки справжня зграя.

З того моменту, як тварина усвідомлює своє верховенство, ви для неї станете не більшим, ніж обслуговуючий персонал, який годує, напуває і водить на прогулянки. Саме тому, навіть маленького вихованця необхідно навчати певним командам і послуху. А вже про великих собак і говорити не варто! Вівчарки обов’язково повинні пройти курс дресирування, що дозволяє керувати твариною. І запам’ятайте, ваша собака постійно стане випробовувати ваш характер, перевіряючи, чи не дасте ви слабину.

Хочеться сказати всім людям, не купуйте тварини, керуючись хвилинним поривом.

Бродячі собаки – це «заслуга» недбайливих господарів, які викидають домашніх тварин на вулицю. Подумайте, чи вистачить у вас любові і терпіння, щоб виростити свого підопічного. Звичайно, вихована і віддана собака в змозі доставити чимало радості своєму господареві.

Але щоб вона виросла такою, доведеться попрацювати самостійно або вдатися до допомоги досвідчених кінологів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: