Стоматолог радить

Відома аксіома: для того, щоб зуби були здоровими і міцними, за ними необхідно регулярно доглядати. Лікар-стоматолог каже, що пацієнти часто нехтують елементарними правилами гігієни порожнини рота. Звідси – проблеми.

Наприклад, багато хто віддає перевагу м’яким щіток для чищення зубів. Звичайно, ними комфортніше чистити зуби, але для здоров’я краще вибирати щітку з жорсткою щетиною. М’яка щітка погано очищає зуби від нальоту. Кажуть, що жорстка щітка ранить ясна, але це не так. Ясна кровоточать не від щітки, а від стану ротової порожнини.

Турбують запалені ясна? Стоматолог радить

«Пацієнтів часто турбує запалення ясен. Знімати його можна відваром ромашки – полоскати двічі на день після того, як почистили зуби, – радить столичний стоматолог Олена Савченко. – Щоб зуби і ясна були здоровими, можна періодично полоскати рот відваром кори дуба. Робити це краще курсами: десять днів полощіть – два місяці перерва».

Лікарі радять масажувати ясна при кожному чищенні зубів. І користуватися ополіскувачем. Особливо це актуально після вечірньої процедури догляду за зубами. Адже вночі мікроби, залишаються в роті, найбільш нахабніють. Особливо шкідлива їжа ввечері – солодка. Навіть після чищення і ополіскування між зубами залишаються частинки смакоти. Тому стоматолог радять через деякий час після десерту з’їсти яблуко або морквину. Тверда їжа видаляє зубний наліт.

Чому важливо добре обполіскувати зуби після чистки?

«Коли ви миєте голову, то спочатку змиваєте жир, а потім робите волосся шовковистим. Так само відбувається і з зубами, – зазначає фахівець. – Після всіх процедур потрібно прополоскати рот, щоб позбутися бактерій остаточно. Якщо у вас немає спеціальної рідини, підійде проста вода ».

Скільки часу потрібно відводити на чищення зубів?

Лікарі переконані, що цілком достатньо 2-3 хвилини. Начебто небагато, але більшість людей чистять максимум хвилину. Важливо також не просто чистити зуби, але і стежити за процесом. В основному люди ледь «проходяться» по зубах, багато хто навіть не тримає щітку рукою, допомагаючи собі щелепами. І, здійснивши похапцем гігієнічний «ритуал», біжить по справах. Тоді як особлива увага потрібно приділити лінії ясен, де зачаїлася причина можливого карієсу (на яснах «засідає» більше бактерій, які можуть викликати гінгівіт). Дістатися до задніх зубів теж важливо, адже там збираються залишки їжі.

Поради стоматолога по догляду за зубамиЗубную щітку тримай правильно.

«Пам’ятайте, що зуби ростуть вертикально, а чистячи їх боку в бік, ви травмуєте коріння, які незабаром можуть просто зламатися. Оптимальне тримати щітку під кутом 45 градусів, роблячи повільні кругові рухи. Після цього приділіть увагу лінії ясен », – рекомендує Олена В’ячеславівна.

Але не дуже захоплюйтеся «процесом». Якщо ви чистите зуби з надмірною ретельністю, емаль довго не проживе». Також це може призвести до утворення виїмок на лінії ясен, якщо у вашої щітки жорстка бічна щетина, не кажучи вже про самих ніжних яснах, які не можна дряпати.

Міняти щітку необхідно тоді, коли ворсинки повністю «розійшлися в сторони, як гілочки ялини. Жорсткі щітки служать довше. Після кожної чищення бажано сполоснути щітку окропом або гарячою водою. Адже на щетині накопичуються бактерії, найбільш підступні з яких – стрептококи та стафілококи.

Вибір зубної пасти – справа індивідуальна.

Однак стоматолог не радять часто використовувати пасту, яка відбілює, – можете пошкодити емаль. І не забувайте: яку б якісну зубну щітку ви не придбали, завжди залишаються горезвісні важкодоступні місця. Тому без зубної нитки вам не обійтися. Вона чистить проміжки між зубами, саме «на стику» і плодиться більше бактерій (тому при чищенні ви відчуваєте неприємний запах). У цих місцях ймовірність появи карієсу найбільша. Не водіть нитка з боку в бік – так вона травмує ясна, краще оберніть її навколо зуба.

Молочні зуби теж треба чистити

У половини дітей, яких приводять на консультацію до стоматолога в 6-8 років, є карієс та інші проблеми з зубами. А причина в тому, що батьки не вчать дітей чистити зуби. Міркують так: молочні зуби, все одно випадуть. «Це велика помилка, – зазначає Олена Савченко. – Чистити зуби дитині потрібно відразу, як проріжеться перший. Для цього є спеціальні щітки, які мама або тато може одягнути, як ковпачок, на палець і почистити зубчик ».

Після появи першого зуба лікар радить показати малюка дитячого стоматолога. Фахівець підкаже, як чистити, підбере пасту і зробить знімок, щоб бачити, всі зуби прорізуються.

ФАКТИ про ЗУБИ

30 відсотків дорослих українців і половина дітей до 6 років не чистять зуби. Тому в 90% вони псуються. А після 20 років починають випадати. У більшості 25-літніх немає одного-двох зубів. До 50 – випадає до половини. Тільки 10% українців постійно чистять зуби двічі на день.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: